Лізеш в ополонку — провокуєш агресора: влада закликає утриматись від масових пірнань у водойми

17.01.2023

Водохреще і пірнання у відкриті водойми — одна з неодмінних традицій 19 січня. Освячення води, молебні, купання з ранку до пізньої пори — всі ці атрибути свята Хрещення Господнього нині є недоречними. Про це йдеться у зверненні міської влади до релігійних організацій.

Напередодні Водохреща Київрада нагадує про необхідність дотримуватися заходів безпеки та обмежень, які діють в умовах воєнного стану, та просить утриматися від проведення масових зібрань та заходів.

«Зважаючи на військову агресію щодо України, проведення будь-яких масових заходів та зібрань, зокрема релігійних, може бути використано країною-агресором або радикальними угрупуваннями з метою вчинення провокацій стосовно вірян та пересічних громадян, задля дестабілізації соціальної та релігійної ситуації у Києві», — публікує звернення офіційний портал Київради.

Щоб уникнути травмувань та ризикованих ситуацій, місто організує чергування рятувальників на традиційних для Водохреща локаціях. Втім киян наполегливо закликають цьогоріч відмовитися від купання у водоймах на Водохреще.