Львівського педофіла відправили на лікування до психіатричної  лікарні

Організатора християнських таборів підозрюють у 147 епізодах зґвалтувань та розбещень неповнолітніх

07.11.2022

Галицький районний суд Львова визнав львівського педофіла і організатора християнських таборів винним у 147 епізодах зґвалтувань та розбещень неповнолітніх.

Потерпілих у цій справі представляв адвокат Олег Іванов, з яким Центр «Жіночі перспективи» співпрацює у наданні допомоги постраждалим жінкам у кримінальних справах, та адвокатка організації Галина Федькович.

Обвинувальний акт подали у лютому 2021 року. У червні того ж року експертиза встановила, що Роман Московченко є недієздатним. У серпні змінили порядок розгляду кримінального провадження. Замість обвинувального акту розглядали клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.

«2 листопада 2022 року суд виніс ухвалу, якою визнав Романа Московченка винуватим. Жоден епізод суд не відкинув і призначив заходи примусового лікування у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні з посиленим наглядом», — говорить адвокат потерпілих Олег Іванов.

Він також зазначив, що якщо пацієнт буде одужувати і медична оцінка це підтвердить, то вони повернуться до розгляду обвинувального акту.

Перша потерпіла звернулася до центру «Жіночі перспективи» навесні 2019 року. Їй було 22 роки. Жінка потребувала психологічної допомоги після 10 років сексуального насильства від Московченка. Після майже року збирання інформації та розмов із потерпілою у травні 2020 року поліція обшукала помешкання підозрюваного. Там оперативна група знайшла комп’ютери, ноутбуки, жорсткі диски, флешки з відео та фотографіями дітей. Також виявили щоденники, в яких Московченко детально описував свої сексуальні стосунки з дітьми та їхню тривалість. Записи вів з 2005-го до початку 2020-го.