Магія життя або як віднайти власний шлях: що цікавого у новій книжці від #книголав

Сьогодні кожен з нас шукає відповіді на важливі питання про зміни, які відбуваються у світі, про себе, свій шлях, де шукати енергію для відновлення та власного вдосконалення та розвитку. У видавництві #книголав вийде друком книжка «Як стати (бездоганною) відьмою». Цей захопливий посібник із чаклунства може допомогти у розумінні себе та віднайти власний шлях. У ньому зібрано давні знання та різноманітні практики, які допоможуть дізнатися про особисту внутрішню силу і змінити життя на краще. Ми поспілкувалися з науковою редакторкою книжки. Вікторія Moriweather поділилася своїми враженнями від роботи над книжкою.

Вікторіє, ви тарологиня, розкажіть, коли ви зацікавилися таро і які найпопулярніші запити? 

Вікторія Moriweather, наукова редакторка книги «Як стати (бездоганною) відьмою»

Таро я почала цікавитися дуже давно, перша колода у мене з’явилась ще в дитинстві. Це була колода «Дзеркало долі», яку мені придбала бабуся. Проте, тоді я ще була дитиною і ворожіння для мене було здебільшого грою. Серйозно практикувати з Таро я почала у 2016 році, коли стала глибше цікавитися духовним розвитком. З того часу я поступово, крок за кроком, переходила від навчання на розкладах для себе й друзів до професійної роботи з людьми. До Таро можна звертатися майже з будь-яких питань, найбільш популярні запити це стосунки з людьми, кохання, особистий та кар’єрний розвиток, виявлення магічного негативу та перспективи розвитку якихось подій, здійснення планів. Але особисто я намагаюсь уникати питань, які стосується здоров’я, лікування, смерті та перебігу війни, бо вважаю, що здоров’ям мають займатися лікарі, а питаннями війни — експерти у цій області. Також Таро це не заміна психотерапії, психіатричної допомоги та не має відношення до «лікування раку та алкоголізму через телефон».

Як відбулася ваша зустріч із #книголав?

Мені написали у фейсбук з пропозицією стати редакторкою книжки про магічні практики. Я веду власну сторінку, де часто пишу про Колесо року, народні традиції, сучасні релігійні рухи, а також не приховую свого заняття Таро. Тому знайти мене було не складно. Я зраділа такій пропозиції, бо завжди хотіла долучитися до розвитку української та україномовної літератури цього напрямку, а коли побачила текст, то зрозуміла, що авторка пише про дуже знайомі та близькі мені речі, бо природною магією, народними традиціями, мантикою я цікавлюсь ще з підліткового віку.

Розкажіть про таємну кухню чаклування над книжкою?

Працювати над книжкою було одночасно й складно й ні. Бо, з одного боку, традиція та особисті практики, які описує Амброзія Готорн, близькі та зрозумілі для мене, я не зіткнулась ні з чим принципово новим та незрозумілим для себе. Але, з іншого боку, я розуміла свою відповідальність за точність та зрозумілість викладу матеріалу й уважно перечитувала текст. В процесі роботи я намагалася поставити себе на місце людини, яка лише почала свій магічний шлях і відчути, які моменти можуть бути для такої людини складними, незрозумілими, де варто додати примітки, яке речення перефразувати, де внести доповнення чи корективи. Звісно, я не переписувала авторський текст, але навіть одну й ту саме думку можна сформулювати різними словами. До того ж варто брати до уваги, що авторка книжки живе в іншій частині світу і деякі культурні особливості, традиції, рослини, інгредієнти можуть бути незнайомим для українця та потребувати приміток. За своє життя я прочитала дуже багато книжок з даної теми й уже мала уявлення про типові проблеми перекладів, тож намагалася їх уникати у своїй роботі.

А якою б відьмою ви стали після прочитання книжки? Чи є бездоганні відьми?

Я б залишилась собою, просто ще більш досвідченою та з більшим багажем знань, бо, на мою думку, саме цього й хотіла б авторка. І, по суті, так і сталося, бо я не лише працювала над книжкою як редакторка, а й ознайомилась з нею як читачка та знайшла для себе багато цікавого.

Звісно, ідеальних людей не існує, відьми тут не виключення. Проте, це не означає, що не варто прагнути до покращення своїх знань та умінь. У кожного практика — індивідуальний шлях, який зазвичай повний спроб, помилок, болючих падінь та шрамів від усього цього. До того ж сфера магічного завжди була та залишиться сферою з підвищеною небезпекою для початківця, тому про бездоганність говорити складно. Проте, я рада за нове покоління, у них набагато більше інформації, товарів, книжок, які можуть допомогти легше та краще переживати певні досвіди та уникати багатьох помилок. Не у всіх відразу ж з’являються наставники чи більш досвідчені друзі, тому дуже добре, що у світ виходять різні видання, з яких зацікавлені люди можуть отримувати інформацію та наближатися до власного бездоганного чаклунства.

Що особливого та цікавого ви знайшли у книжці й рекомендуєте читачам?

Найціннішим уроком даної книжки, я вважаю розуміння важливості індивідуального шляху та пошук саме тієї дороги, яка підходить тобі. Магічне мистецтво дуже багатогранне тож важливо не загубитися у цих гранях, не потрапити на гачок деструктивних спільнот та не перетворювати свою практику у сліпе копіювання чужого досвіду. Авторка весь час  підводить нас до розуміння цієї важливої думки.

Варто зазначити, що практичні поради та ритуали з книжки також заслуговують на увагу. Їх простота не має вводити вас в оману, бо для новачка це найлегший та безпечний спосіб почати свій магічний шлях, а зрозуміти, що магія —  це не завжди складні ритуали і їй місце навіть у буденних справах, іноді буває складно навіть досвідченому практику.

Уривок:

КОНЦЕНТРАЦІЯ ТА ЗАЗЕМЛЕННЯ
Kонцентрація є способом зв’язку із самою собою, що допомагає зосередити увагу на
взаємодії з внутрішньою енергією і розвивати її. Дуже часто концентрація тісно пов’язана з
заземленням, адже ці два методи допомагають віднайти та підтримувати внутрішній
енергетичний баланс.
Застосовуй методи концентрації та заземлення, коли почуваєшся розгубленою,
схвильованою, неспокійною або коли твоя самооцінка знижена. Найлегше це зробити за
допомогою медитації та візуалізації.
КОНЦЕНТРАЦІЯ: знайди тихе, спокійне місце, сядь і почни повільно, глибоко дихати:
глибокий вдих і видих. Коли відчуєш розслаблення, візуалізуй свою енергію. Легенько
потри долоні, повільно розведи руки, зосередившись на просторі між ними. Якщо
відчуваєш поколювання — значить, волокна енергії, що пронизують твоє тіло, готові до
використання.
ЗАЗЕМЛЕННЯ: сядь зручно, зосередь увагу на диханні. Візуалізуй, як увесь накопичений
надлишок енергії покидає твоє тіло й виходить у землю.