Другий ХарківПрайд зібрав близько 3 тисяч учасникiв

Вони пройшли від майдану Свободи до Саржиного Яру

У Харкові 12 вересня пройшов другий ХарківПрайд. Це був найдовший марш ХарківПрайд, який зібрав близько 3 тисяч учасників та учасниць.  Організатори говорять, що це була мирна хода представників і представниць спільноти ЛГБТ+ та всіх людей, що підтримують рівність прав та можливостей для всіх людей, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. 

Ми пишаємося тим, що це був найдовший марш! Цьогоріч ми йшли з музикою, барабанами та танцями, учасники оперативно проходили рамки, на вході не було хаосу. Ми задоволені результатом, та нам хотілося б, щоб містяни бачили нас не лише з вікон будинків – щоб марш був більш відкритим для людей, а місто – більш відкритим до нас, – каже співорганізаторка маршу ХарківПрайд, Аня Зяблікова

Цьогорічний ХарківПрайд пройшов під гаслом «Безпека. Рівність ХарківПрайд!» та акцентував на наступних вимогах:

  • належне розслідування злочинів на ґрунті ненависті;
  • рівний доступ до державних інституцій;
  • інклюзивна освіта без булінгу.

Марш ХарківПрайд пройшов понад 2 кілометри. Під час ходи за правопорядком стежила поліція. Після ходи учасники та учасниці безпечно покинули місце проведення ХарківПрайду.

Ми дякуємо медикам та правоохоронцям, які стежили за перебігом маршу та безпекою учасників і учасниць, а також усім журналістам та журналісткам, що висвітлювали марш і всі попередні події ХарківПрайду, – каже співорганізаторка ХарківПрайд-2021 Ганна Шаригіна.

ХарківПрайд — наймасштабніша ЛГБТ-подія Сходу України, яка створена для захисту рівних прав та можливостей для людей, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Цього року ХарківПрайд відбувався втретє, з 2 по 12 вересня, та пройшов під гаслом «Безпека. Рівність. ХарківПрайд!».