Марта Костюк: «Поразки дуже мотивують йти далі уперед»

Чемпіонка Аustralian Open про поразки, перемоги та власну супермотивацію

02.10.2017

Цій 15-річній дівчинці третій серед українських юніорів вдалось стати кращою на Australian Open у Мельбурні цього року. Із ракеткою вона з самого малку, з чотирьох років, і для цього у неї була мотивація. Яка саме, а також як вона відноситься до перемог та поразок, — нам розповіла Марта Костюк, тенісистка, переможниця Аustralian Open.

Теніс…

Це те, що я вмію робити найкраще. У цьому році я виграла Australian Open, а також дорослий турнір на 25 тисяч доларів. Такі змагання проводяться кожного дня у кожному куточку світу. Я взагалі – юніор, граю у категорії до 18 років, але цього разу обіграла саме дорослих. На даний момент – я третя серед юніорів у світі.

З ракеткою я вже…

11 років. Моя мама – тренерка, вона багато працювала, коли я була маленькою, тож у мене була супермотивація – робити усе, щоб більше часу проводити з нею. Я намагалась якомога більше часу проводити з нею на кортах, так усе і почалось. А я так, дівчина з характером, от і почала грати. Але взагалі мені усі сфери цікаві потроху, бо я дуже добре знаю, що коли ти чимось займаєшся одним, то ти можеш в одночас і любити цю справу, і ненавидіти. І це нормально, мені здається, так у всіх.

У майбутньому теніс…

Не зміниться якось особливо, на мою думку. Але він стане більш силовим. Будуть удосконалені ракетки, м’ячі, покриття. Уже зараз є ракетки з датчиками. Але жінки точно не будуть грати проти чоловіків, бо, що б не казали, чоловіки фізично сильніші.

У 2037 я буду…

Якщо чесно, важко сказати, я ставлю перед собою невеликі короткострокові цілі і поступово до них наближаюсь. Напевно, я буду жити за кордоном. Мені подобається стиль життя в Україні, але все ж таки все доволі тут напружено, мені тут важко жити. Я би хотіла жити у Європі, наприклад, у Монако чи десь поруч.

Здебільшого мої друзі…

З тенісу, тому що мені важко дружити з кимось не з цієї сфери, бо людина не розуміє, що ти відчуваєш, коли програєш. Хоча емоції залежать від того, як саме ти програла. Буває дуже образливо, а буває й ні, якщо суперниця була сильною та достойною. І так само стосовно перемоги. Взагалі, поразки дуже мотивують йти далі уперед, ти знаєш, над чим тобі треба працювати. А от після перемог буває важко налаштуватись на роботу далі.

Для перемоги важливе…

Правильне налаштування, і залежить воно від того, з ким я граю. Суперники усі різні. Те, якою рукою грає та коли народилась супротивниця, нічого мені не дасть. Я повинна подивитись, як вона грає, тож на турнірі я спостерігаю за потенційними суперницями, вивчаю їхню техніку гри, слабкі сторони. Інколи все залежить від настрою, його потрібно тренувати так само, як і техніку. Коли я його правильно змінюю, тоді в основному я і виграю.

Рольова модель для мене — це…

Я сама. Треба ставати кожного разу краще за себе вчорашню.

Марта Костюк — яскрава представниця цілого покоління розумних, відкритих новому, креативних підлітків України. Вони — засновники проектів, вигідних для навколишнього середовища і суспільства, винахідники, які хочуть трансформувати економіку, енергетику і летіти в космос. На власні очі побачити цих юних героїв майбутнього і почути історії українських підлітків-інноваторів можна на концеренції «Завтра_2037», яка відбудеться 7 жовтня у Києві. Приєднуйтесь!

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

— Читайте також: Світ_2037: Шість тінейджерів про те, як зміниться наше життя через 20 років

Новини партнерів