Марта Костюк пройшла до півфіналу Ролан Гаррос у парному розряді та встановила особистий рекорд

06.06.2024

Марта Костюк у парному розряді вийшла в півфінал Ролан Гаррос в Парижі. Крім того їй вдалося побити особистий рекорд виступів на турнірах Грендслем.

21-річна українська тенісистка виступає в парі з румункою ЕлеМарта Костюкною-Габрієлою Русе. В першому колі змагань спортсменки перемогли пару француженок Клару Бюрель та Хлою Паке (6:0, 6:1). В другому колі вони змагалися з чесько-іспанським дуетом Маріе Боузкової й Сари Соррібес-Тормо та вдруге перемогли у двох сетах. Далі на них чекала канадсько-новозеландська пара Лейли Фернандес та Ерін Раутліфф, які теж поступилися у двох сетах.

Марта Костюк

Марта Костюк. Фото: Alex Grimm/Getty Images)

В 1/4 фіналу Костюк та Русе мали грати з парою «нейтральних» гравчинь – Міррою Андрєєвою та Вєрою Звонарьовою. Проте матч було скасовано через рішення Мірри Андрєєвої. Вона лише за годину до зустрічі в парному розряді завершила одиночний виступ і вирішила не продовжувати парні зустрічі на турнірі. Таким чином, пара Костюк-Русе отримали технічну перемогу. А Марта вперше в кар’єрі потрапила до півфіналу Ролан Гаррос у парному розряді.

Зміни в рейтингу

З наступного тижня за підсумками виступу в одиночному турнірі Roland Garros Костюк має очолити рейтинг найкращих тенісисток України. Вона вже ставала першою ракеткою країни у травні 2023 року. Тоді Марта випередила Еліну Світоліну, яка лише поверталася до великого тенісу після народження дитини.

Зараз гравчиня посідає в онлайн-рейтингу 18-е місце. Це може стати її новим особистим рекордом. Обійти українську тенісистку можуть лише росіянки Мірра Андрєєва у разі перемоги у півфіналі, або Варвара Грачова, якщо виграє титул.

Читайте також: Вперше у кар’єрі: Марта Костюк стала першою «ракеткою» України

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram