Майже 190 тисяч жінок оновили свої дані через «Резерв+»

Загалом це вже зробили 1 млн 371 тисяч людей

04.06.2024

В Україні з 18 травня набув чинності закон про мобілізацію та почав працювати електронний кабінет військовозобов’язаного застосунок «Резерв+». Через нього свої дані вже оновили приблизно 190 тисяч жінок. Про це сьогодні в ефірі телемарафону повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін.

«Наразі оновили дані через «Резерв+» 1 млн 371 тисяч військовозобов’язаних, призовників резервістів. Серед людей, які проживають за кордоном, понад 18 тисяч оновили свої дані. Якщо говорити про жінок, то це майже 190 тисяч»,  цитує Лазуткіна «Інтерфакс-Україна». 

За словами спікера, серед людей, які оновили дані через застосунок, 164 тисячі це заброньовані та 153 тисячі — призовники, а також понад 90 тисяч осіб, які мають відстрочку.

«Такі в нас дані на сьогодні. Можемо спостерігати справді досить високу активність людей, які застосунком «Резерв+» уже скористалися. Завантажень там іще більше. Можливо, люди очікують і пізніше трошки це зроблять»,  зазначив Лазуткін.

Речник також нагадав, що у воєнний час військово-лікарську комісію (ВЛК) українцям необхідно проходити один раз за рік, тоді як у мирний час рішення ВЛК діє п’ять років.

Раніше заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко повідомляла, що завдяки застосунку «Резерв+» вдалося розвʼязати проблему з помилковими записами. Вона зазначила, що громадяни мали такий статус, якщо порушували правила військового обліку — наприклад, ігнорували «повістки». Тоді ТЦК зверталося до Національної поліції. Але Черногоренко пояснила, що фактично кількість таких звернень становить близько 25%.

«На жаль, в державних реєстрах дійсно багато помилок внаслідок людського фактора. А без “Резерв+” виправити їх було б майже неможливо», — заявила посадовиця.  

оновили дані

Фото: facebook.com/katheryn.chernohorenko

«Застосунок Резерв+ звернув нашу увагу на прогалини у реєстрі Оберіг. Одна з них — добре відомий вам статус «в розшуку», який безпідставно відображався у 710 000 громадян. Уявіть собі, цей статус без юридичних підстав мала така ж кількість наших громадян, яка може зрівнятись з населенням Львова до повномасштабного вторгнення», — зазначила заступниця міністра оборони.

Наразі застосунок «Резерв+» вже доступний маркетах 176 країн.

Читайте також: Жінки в армії України: Як зробити зважений крок та підготувати себе до військової служби

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram