Майже «Оскар». Український альбом із музикою XVII століття отримав престижну премію у Стокгольмі

Запис альбому відбувався у Кирилівській церкві

07.06.2024

Альбом “Ukrainian Baroque: Concordacii Animos” отримав у Стокгольмі першу відзнаку премії REMA Awards 2024 у номінації «Проєкт року в сфері спадщини». Запис альбому відбувся у Кирилівській церкві, пам’ятці архітектури ХІІ століття. Про це повідомили на сторінці Facebook Національного заповідника «Софія Київська».

Музичний альбом був записаний ансамблем PARTES і містить твори композиторів XVII — першої половини XVIII століть. Головною композицією альбому став «Воскресенський канон» Миколи Дилецького. Також до зібрання увійшли шість творів українських, здебільшого анонімних, композиторів XVII-XVIII століть. Зокрема “Оле, оле, окаянная душе”, “Сіде Адам прямо рая”, “Помишляю день страшний”, “Приближается душе конец”.

“Це перша така премія для України, і ми особливо пишаємося тим, що вона відзначає одного з найяскравіших композиторів українського бароко XVII століття Миколу Дилецького. «Воскресенський канон», записаний у двох варіантах у нашому альбомі, передає важливу думку: світло завжди перемагає”, — сказала у своїй промові художній керівник PARTES Наталія Хмілевська.

Альбом записали за підтримки Українського культурного фонду. Вперше в історії українська музика потрапила до номінації премії REMA і була так високо оцінена.

“Премія REMA — це щось як “Оскар” у сфері ранньої музики. Тож це означає, що велика кількість людей, експертів у всьому світі дізнаються про українське бароко, про Миколу Дилецького та, можливо, це більше зацікавляться яскравим українським суб’єктним голосом у царині ранньої музики”, — розповіла “Укрінформу” Ганна Гадецька, програмний директор Open Opera Ukraine.

Читайте також: Українська музика та наука під час війни: Onuka та науковиця Олена Паренюк записались в американському науково-популярному подкасті 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram