Майже півтисячі українських сімей в Англії стали безхатченками

Сотні українських сімей залишилися без даху над головою в Англії після прибуття за візами, призначеними для забезпечення їм житла. З кінця лютого не менше 480 українських сімей з дітьми та 180 самотніх дорослих звернулися за допомогою.

Про це з посиланням на офіційні дані пише The Guardian.

При цьому ці цифри не відображають справжній масштаб проблеми, оскільки понад чверть представників місцевої влади не надали даних.

Українські сім’ї втрачали дах над головою через те, що їхнє житло стало недоступним або не вдалося домовитися про їхнє розміщення.

«Переважна більшість людей добре приживаються, але в меншості випадків, коли сім’я або її спонсор розривають взаємини, влада зобов’язана стежити за тим, щоб сім’ї не залишалися без даху над головою. Влада також може допомогти з пошуком нового спонсора», — сказав представник уряду.

З початку повномасштабної війни до Британії прибули понад 77 200 українців. Вони отримують підтримку в рамках програми Homes for Ukraine.  Її учасники отримують право перебувати у Великій Британії протягом 3 років, їм надають житло у Британії на 6 місяців (це може бути як дім спонсора, так і житло в його власності), а також соціальні пільги, доступ до медичного обслуговування, освіти і право працювати у Великій Британії.