Мереживо з історій та мрій. Художня виставка про світ під час війни відкрилася у Венеції

Україну з новим проєктом представив PinchukArtCentre

23.04.2024

На Венеційському бієнале художники з різних частин світу підіймають багато глобальних тем, пов’язаних з війнами, міграціями та забрудненням навколишнього середовища. Новий проєкт PinchukArtCentre був створений до 60-го мистецького форуму і об’єднав 22 українських та міжнародних художника.

Так одним із ключових об’єктів виставки став орган Жанни Кадирової, який зібрали з частин російських ракет. Ще одна потужна робота має назву «Троянди Дамаску» турецької художниці Фатьми Буджак. Вона уособлює зруйнований війнами світ, який все ж таки відроджується знов. Символом твору стали тендітні й ніжні троянди Дамаску, які майже зникли під час війни у Сирії.

Троянди Дамаску

«Троянди Дамаску», Фатьма Буджак. Фото: PinchukArtCentre

«Ця виставка для нас — не лише спільна платформа, яку Україна розділяє з митцям із різних континентів: Африки, Південної Америки та Азії. Ми активно намагаємось уявити краще майбутнє, добре розуміючи та завжди усвідомлюючи жорстоку реальність, в якій ми проживаємо зараз», — зазначив Бйорн Гельдхоф, артдиректор PinchukArtCentre та куратор виставки.

Виставка «З України: сміливі мріяти» увійшла до офіційної паралельної програми La Biennale di Venezia. Виставковий проєкт експонуватиметься у Palazzo Contarini Polignac у Венеції з 20 квітня до 1 серпня 2024 року.

Читайте також: Проєкт України «Плетіння сіток» буде представлений на Венеційській бієнале

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram