Митців та власників колекцій закликають підтримати розграбований художній музей Херсона

Митців та колекціонерів закликають дарувати картини Херсонському художньому музею, який обікрали мародери з РФ. Мета — якомога швидше відновити роботу закладу. З таким зверненням до арт-спільноти звернулася художниця Світлана Юр’єва.

 «Херсонський музей «освободили», тобто вивезли все. Тож, друзі, впевнена, що подарувати картину або твір мистецтва для нашого міста-героя Херсона зараз буде дуже символічно та актуально. Тож пропоную доєднатися до цього художникам, митцям, діячам культури, власникам колекцій. Впевнена, що розказати своїм дітям про такий вчинок буде приємно», — написала  місткиня у Фейсбуці.

Нагадаємо, з 31 жовтня до 3 листопада з художнього музею вивозили у супроводі озброєних людей у цивільному твори мистецтва та оргтехніку. Картини навіть не запаковували належним чином для перевезення. Пыд час викрадення колекції навколо музею стояли блокпости. Експонати фурами без номерів привезли до тимчасово окупованого Сімферополя. Загалом російські загарбники вивезли з музеїв Херсонської області приблизно 15 тисяч експонатів. За традицією вони ще прихопили сантехніку, зокрема й унітази, та побутову техніку.