Міжнародний благодійний фонд «Карітас України» розпочав щорічну всеукраїнську благодійну акцію «Шкільний портфелик»

Упродовж 23 років поспіль організація допомагає українським родинам у складних життєвих обставинах зібрати до школи учнів 1-4 класів. 

13.06.2024

У 2023 році 1278 рюкзаків, повністю укомплектованих необхідним шкільним приладдям, передали дітям із 15 регіонів України. Зокрема, допомогу отримали у прифронтових містах та тих, які найбільш активно приймають внутрішньо переміщених осіб. 

«Багаторічна благодійна акція «Шкільний портфелик» мережі «Карітас України» цінна тим, що дає можливість усім доброчинцям, меценатам, представникам бізнесу доєднатись до допомоги дітям з вразливих категорій та підвищує рівень соціальної відповідальності в українському суспільстві, — зазначає очільниця програми «Освіта, формація і захист дітей» від «Карітас України» Зоряна Лукавецька. — Завдяки такій акції діти з родин військовослужбовців, багатодітних та інших вразливих категорій отримують не лише канцелярське приладдя, що є для них потрібним та цінним, але і мають підтримку у рівному доступі до освіти, увагу до їхніх потреб та інтересів. Щороку з нагоди завершення «Шкільного портфелика» наші місцеві осередки організовують свято для дітей, щоб вони могли отримати ще один яскравий момент радісного та щасливого дитинства. Ми щиро вдячні усім активним громадянам за підтримку акції. Нехай добро, яке ви робите дітям, повертається вам сторицею!».

Міністерство освіти і науки України вже планує 2024/2025 навчальний рік. Відомо, що під час дії воєнного стану діти продовжать навчання в очному або змішаному форматі (чергування очного і дистанційного навчання з певною періодичністю). МОН оголосив, що першачки здебільшого мають навчатись очно, а отже, закупівля шкільного приладдя для таких дітей є актуальною.

Наша ціль на 2024 рік: купити та укомплектувати 2000 шкільних портфеликів

Набір традиційно містить: рюкзак, пенал, 10 зошитів у клітинку (12-18 аркушів), 10 зошитів у косу/звичайну лінійку (12-18 аркушів), пластилін, дошку та ніж для пластиліну, набори кольорового паперу та картону, ножиці, фарби акварельні, гуаш, пензлики, клей ПВА, прості та кольорові олівці, чинку для олівців, альбом для малювання, лінійку до 15 см (дерев’яну), ластик, ручки синього кольору.

Акція відбувається завдяки приватним особам, бізнес-структурам, церковним спільнотам, а також міжнародним благодійникам. 

Минулого року було зібрано 2 499 226,30 грн. Дітей підтримали корпоративні компанії з різних сфер бізнесу: CHI Software, EPAM, «Компанія Позитив», Мережа Librarium, Мережа «ВіВат, канцелярія!», Nordcurrent, Uptech, Luxoft, Beter, а також представники мережі Caritas Internationalis.

Ціль на 2024 рік: зібрати 3 500 000 грн (ціна закупівлі та укомплектування одного рюкзака становить приблизно 2200 грн). 

«Карітас України» закликає всіх охочих підтримати акцію та допомогти дітям у прагненні до навчання!

Як долучитись?

  • Для фізичних осіб.

Переказати кошти з картки резидента України на сайті фонду за посиланням.

  • Для корпоративних партнерів, резидентів України.

Зробити благодійний внесок за реквізитами:

Р/Р UA883253650000002600407913626 у Центральній філії ПАТ «КРЕДОБАНК» 

МФО 325365

Міжнародний благодійний фонд «Карітас України» 

ЄДРПОУ 21695710

Призначення платежу: Шкільний портфелик 2024. 

  • Для компаній-нерезидентів України: оплата за реквізитами SWIFT (просимо звертатись partners@caritas.ua)