Міжнародний день сім’ї: як всиновити дитину в Україні

В Україні 15 травня відзначають Міжнародний день сім’ї. Це свято заснувала у 1993 році Організація Об’єднаних Націй, щоб інтегрувати можливості різних країн для розв’язання серйозних питань, які пов’язані із сім’єю. Одне із завдань – щоб кожна дитина виховувалася у родині.

За останній рік 435 українців виявили бажання прийняти у свої родини дітей – сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування. Саме така кількість кандидатів пройшла тренінги з підготовки кандидатів, які організовує міжнародна благодійна організація “БФ ”СОС Дитячі Містечка” Україна. Інформацію оприлюднили в організації з нагоди Дня сім’ї.

За підтримки державних партнерів МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна організовують та проводять навчання для кандидатів, які планують прийняти дитину в родину. Організація працює у десяти областях України, а навчання наразі проводяться у п’яти. А це Чернівецька, Київська, Івано-Франківська, Закарпатська і Львівська області. За останній рік відбулось 20 навчань. 

Загалом існує 5 форм влаштування дітей у родину, це зокрема усиновлення, опіка (піклування), прийомна сім’я, дитячі будинки сімейного типу та патронат над дитиною.

Щоб реалізувати будь-яку з них, потрібно спочатку зібрати пакет документів та подати його разом з заявою до Служби у справах дітей за вашим місцем проживання. Після погодження документів майбутніх батьків направляють на проходження навчання, яке організовують та проводять Центри соціальних служб. Тільки після успішного проходження курсу та позитивної рекомендації, кандидати зможуть розпочати пошук дітей та встановлювати з ними контакт. 

Навчання у МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна триває здебільшого 7 днів. Під час нього для усіх кандидатів, незалежно від форм виховання дітей, проводиться курс за єдиною програмою. Винятком є патронат над дитиною – тимчасова форма влаштування дитини у сім’ю, де вона може перебувати не більше 3 місяців. Такі кандидати, крім стандартного навчання, мають пройти спеціальний курс, де отримають додаткові компетенції. Як стверджують в організації, у середньому у кожній групі навчається близько 20 людей.

«Майже щомісяця ми проводимо навчання для кандидатів у сімейні форми виховання. І надзвичайно радує те, що є люди, які мають відкриті серця і готові відкрити двері своїх домівок для дітей, які цього потребують», – сказала Анастасія Маринович, фахівчиня напрямку з альтернативних форм виховання МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна. 

Навчання мають відвідувати усі кандидати. Тобто, якщо ви подружня пара, то навчання потрібно проходити чоловіку та дружині. Його проводять сертифіковані тренери із залученням психологів. По закінченню тренінгів кандидати отримують рекомендації щодо подальшого процесу прийняття дитини.

Більш детальну інформацію та перелік необхідних документів для створення будь-якої сімейної форми виховання можете знайти у чат-боті МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна “Кроки до дитини” за посиланням.