Family ties: 9 мультфільмів про родину

Анімовані стрічки, які навчають емпатії дітей та дорослих

Ми часто сваримось, часто не спілкуємось, часто навіть не згадуємо про своїх батьків або прабатьків. Бо сім’я для нас — це щось буденне та саме собою зрозуміле. Насправді родинні зв’язки ледь не найцінніше, що ми маємо. Якщо хочете довести це своїм дітям або партнерам, або батькам, не сперечайтеся, навіть не кажіть нічого — просто подивіться ці мультфільми.

Father And Daughter/Батько та дочка

Філософська стрічка від європейських аніматорів розповідає історію життя батька та дочки. Вони разом гуляють, спілкуються, катаються на велосипедах. Та одного разу дочка лишається сама — вона вже доросла й у неї є власна сім’я. Минають роки, вона старшає, старішає, але кожного дня вона згадує про своє дитинство, проведене поруч із татом.

Tir Nan Og

Дуже зворушливу короткометражну стрічку про любов та втрату прабатьків відзняв французький режисер Фарсі Тесьєр. Мультфільм розповідає про дівчинку, бабуся якої покинула її через дивну людину-птаха. Дівчинка долає ліси, річки та гори, щоб знайти бабусю й нарешті їй це вдається, але людина-птах не відпускає бабусю до онуки. Раптом мала дізнається, що перед нею не чудовисько, а душа її померлого дідуся, який сповістив, що бабусі теж час йти. Вони прощаються із онукою і відлітають разом із іншими птахами.

Braxton/Брекстон

Це аматорська стрічка режисера-початківця Бреда Уоррена. Вона розповідає просту історію про важливу річ — увагу старшого брата до молодшого, й бажання робити все разом. До речі, музику до мультфільма написав брат Бреда — Меттісон. Ось такий сімейний підряд!

Geoff/Джефф

Діти навіть і не уявляють, як сильно вони можуть надихати своїх батьків на великі та малі звершення. Герой цього мультику усе життя намагається розробити найкращий рецепт консервованих бобів. Досягнути мети йому вдається завдяки двом дітям-підліткам, яких він забажав вразити.

Can I Stay/Чи можу я залишитися

Кожному з нас потрібні любов, піклування та увага. Але ми не завжди це розуміємо й іноді довго до цього розуміння йдемо. Наприклад, як от героїня цього мультику. Їй довелося жити на вулиці у самотності та злиднях. Та одного разу вона зустріла чарівну консервну банку, яка привела її до квартири доброї літньої жінки. Ось таким чином бездомниця знайшла собі бабусю.

Tamara/Тамара

Це зворушлива історія про глухоніму дівчинку на ім’я Тамара. Вона обожнює танцювати і мріє стати балериною. Незважаючи на глухоту, у неї чудова пластика і почуття ритму. Можливо, одного разу мрія Тамари здійсниться, адже її дуже підтримує мама. І це для Тамари — найважливіше.

Inside Out/Думками навиворіт

Повнометражна анімована стрічка студії Pixar познайомить вас із дівчинкою на ім’я Райлі, яка разом із батьками переїжджає жити до іншого міста, де на неї чекають різні негаразди. Але впоратися із ними допомагає любов та підтримка батьків. На YouTube є ролик, де зібрано найзворушливіші моменти.

Little Red Riding Hood — Fixed Fairy Tales/Червоний капелюшок — виправлені казки

У казках головні героїні завжди нерішучі, занадто добрі та дуже наївні, як от Червоний капелюшок. Вона повірила вовку й тим самим прирікла свою бабусю ледь не на смерть. А от мультиплікатори, що створили серію виправлених казок, продемонстрували нам, якою б була історія, якби от, наприклад, ви самі були б Червоним капелюшком.

Parfum fraise/Полуничний аромат

Короткометражка розповідає про непросте життя чоловіка на ім’я Макото, якого увесь час переслідують бандити. Він дає їм прочухана, аж одного разу нахаби нападають на Макото коли той разом зі своїм малим сином Казукі виходить із кінотеатру після перегляду фільму про улюбленого супергероя. Переляканий хлопчик здогадується, що його батько такий самий бандит, бо помічає на його плечі татуювання якудзи. Але прощає його, бо любить, не дивлячись ні на що. Стрічку радимо дивитися із дітьми старшими 13-ти років, бо вона містить сцени насилля.

Фото: кадр із мультфільму «Думками навиворіт «

— Читайте також: Ні гаджетам, так здоров’ю: 6 переваг, які спорт дає дітям