МЗС: вивезених з України дітей можуть віддати російським усиновлювачам

Окупанти вивозять з території України дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Цих дітей можуть віддати на усиновлення до російських родин.

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України.

Російські окупанти вивозять українців до Росії та на територію псевдореспублік, блокуючи українські гуманітарні коридори та створюючи фільтраційні табори. У відомстві кажуть, що росія займається організованим на державному рівні викраденням дітей та руйнуванням майбутнього української нації. Такі дії окупантів можуть кваліфікуватися як кіднепінг (викрадення). Дипломати вимагають рішучої реакції міжнародного співтовариства, насамперед відповідних міжнародних організацій

«Загроза незаконного усиновлення українських дітей російськими громадянами без дотримання всіх необхідних процедур, визначених законодавством України. У цьому контексті особливе занепокоєння викликає інформація про намір міносвіти РФ підписати з російськими окупаційними адміністраціями в Донецькій та Луганській областях — т. зв. «Л/ДНР» — «угоди», які б дозволили передавати незаконно депортованих з території України дітей-сиріт у російські сім’ї», — зазначили у відомстві.

У МЗС наголосили, що спроби Кремля надати своїм злочинним діям на території України «законні» підстави є цинічною зневагою основними правилами та звичаями ведення війни та загальновизнаними правами людини.

Раніше уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук повідомила, що у рф хочуть спростити процедуру всиновлення дітей з України.

Нагадаємо, президент рф володимир путін розпорядився відправити до віддалених куточків країни, зокрема до Сибіру та за Полярне коло, майже 100 тисяч українців, яких насильно вивезли на територію росії.

Українська омбудсменка Людмила Денісова заявила, що з території Донецької та Луганської областей до росії вивезли понад 700 тисяч цивільних.