Путін переселяє українців до Сибіру і за Полярне коло

12.04.2022

Російський президент володимир путін переселяє українців до Сибіру і за Полярне коло. Вже близько 100 тисяч людей опинилися за тисячі кілометрів від будинку.

Про це пише The Independent.

За даними офіційних документів, 11 тисяч людей мають відправити до Сибіру, а 7 218 людей на Далекий Схід та  7 023 — на Північний Кавказ. Також українців мали відправити до Чечні, Інгушетії, Дагестану та навіть на Сахалін.

«Жителів портового міста Маріуполя просили підписати документи, в яких стверджувалося, що українські війська обстріляли їхнє місто. Підписантам казали, що вони не можуть повернутися до України, оскільки зіткнуться з переслідуванням», — йдеться у статті.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що з територій Донецької і Луганської областей до Росії вивезли понад 700 тисяч цивільних жителів.

За її словами, щодня до Росії вивозять близько 20 тисяч людей, українці перебувають у 35 регіонах РФ. Денісова додала, що це підтверджує уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова.

«Зараз фільтраційний табір є в Донецькій області, де перебувають понад 10 тисяч наших громадян. Це фільтраційні табори, в який вони примушують наших громадян на співпрацю. Дізнаються про їхні інтереси, про їхню підтримку України чи РФ. Вони дізнаються, чи є знайомі правоохоронці, щоб потім їх заарештувати і катувати, можливо, таким чином і знищити їх», – додала омбудсменка.

Омбудсменка називає воєнним злочином насильне вивезення Росією українців та припускає, що депортоване населення можна повернути, але у третю державу.

«Якщо вони туди вивезені були, вони втратили, на мій погляд, будинки. Зараз та частина, з якої вони вивозять, вона тимчасово окупована, і там відбуваються жорстокі бої, бомбардування. Я думаю, що, можливо, їх вивозити в якусь третю державу, щоб вони були в безпечній державі, щоб їх не катували, щоб їм допомогли», – сказала омбудсмен.

Новини партнерів