На фестивалі в Гаазі покажуть фільм української кінорежисерки Ірини Цілик «Я і Фелікс»: трейлер

20.03.2023

На Міжнародному кінофестивалі Movies that Matter в Гаазі відбудеться нідерландська прем’єра стрічки виробництва кінопродакшену ForeFilms. Режисеркою фільму «Я і Фелікс» стала українка Ірини Цілик.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

15-й Міжнародний кінофестиваль Movies that Matter пройде 24 березня — 1 квітня 2023 року в Гаазі. На ньому покажуть фільм «Я і Фелікс» (міжнародна назва «Rock. Paper. Grenade»).

Читайте також: Український мультфільм «Мавка. Лісова пісня» покажуть більш як у 80 країнах

У стрічці розповідається історія про хлопця Тимофія, що росте у провінційному українському місті в 1990-ті роки. Його сім’я – це вічно втомлена мама, переважно відсутній батько і бабуся, що має дивного бойфренда, на ім’я Фелікс. Колишній контррозвідник, ветеран війни в Афганістані, Фелікс має ПТСР і є алкоголіком. Але коли він тверезий, це найбільш розумна і харизматична людина з усіх, кого Тимофій знає.

Читайте також: Еґреґор: у прокат виходить український містичний трилер

«Фільм «Я і Фелікс» — це тепла і зворушлива історія про дорослішання, перші уроки доброти й жорстокості, підліткове кохання, зради та, передусім, про стосунки дітей і надломлених непростими часами дорослих», — заявляє Держкіно. 

Читайте також: Прем’єри весни: що дивитись у кіно та вдома

Зазначимо, що головні ролі у фільмі зіграли український письменник Юрій Іздрик, а також 10-річний Андрій Чередник (син Ірини Цілик і Артема Чеха) та 17-річний Владислав Балюк.