На Кубі провели голосування щодо легалізації одностатевих шлюбів

На Кубі відбувся референдум щодо закону, який дозволить одностатевим парам одружуватися й усиновлювати дітей.

Про це повідомляє Reuters.

У разі схвалення «сімейний кодекс» дозволить одностатевим парам всиновлювати дітей і сприяти рівному розподілу домашніх прав й обов’язків між чоловіками й жінками.

Президент Мігель Діас-Канель, який пройшов із дружиною, щоб проголосувати, повідомив журналістам, що цей кодекс скасовує упередження й табу, які були вкорінені в кубинському суспільстві: «Я очікую, що більшість населення проголосує «за», – сказав Діас-Канель. – Але незалежно від результату народні дебати, які виникли щодо цього закону, зробили внесок у розвиток нашого суспільства».

Очікується, що кодекс, який пройшов 25 проєктів, майже 80 000 зборів у ратуші та 300 000 пропозицій від громадськості, приверне мільйони кубинців на виборчі дільниці. Для того, щоб цей референдум набрав чинності, потрібно більше 50% голосів.

Уряд запустив на телебаченні й радіо рекламу, щоб популяризувати різноманітність й інклюзивність у суспільстві. Проте соціальні консервативні інституції, включаючи Римо-католицьку церкву і євангелістів, виступають проти узаконення гей-шлюбів і скаржаться на те, що урядовий контроль над ЗМІ позбавив голосу їхні погляди.