На Одеському міжнародному кінофестивалi відбудеться кіноперформанс просто неба — “Ґолем” на Потьомкінських сходах

19.08.2020

До 100-річчя фільму буде показано німу стрічку “Ґолем, як він прийшов у світ”

Попри абсолютно новий онлайн-формат 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю, традиційний перформанс просто неба відбудеться офлайн на Потьомкінських сходах. У передостанній день ОМКФ, 2 жовтня, відбудеться показ німого художнього фільму “Ґолем, як він прийшов у світ”. Цього року стрічці Карла Бьозе та Пауля Вегенера, яка вважається провідним зразком раннього німецького експресіонізму, виповнюється 100 років.

Німий фільм жахів “Ґолем, як він прийшов у світ” знятий за мотивами єврейської легенди про однойменну глиняну статую, яку оживили за допомогою магії. Дія стрічки відбувається у празькому гетто в 16 столітті. Імператор збирається вигнати євреїв з міста під проводом, що вони практикують чорну магію. Рабин Лев хоче це попередити і бачить єдину можливість – дійсно звернутися до темних сил. За допомогою демона Астарота він оживляє статую Ґолема. Та зовсім скоро все виходить з-під контролю.

Ґолема втілив один з режисерів стрічки Пауль Вегенер. Завдяки цій ролі образ глиняної людини, яку оживили за допомогою магії, став дуже впізнаваним та часто і досі використовується у фантастичній літературі та кіно.

Показ стрічки на Потьомкінських сходах буде супроводжувати камерний оркестр, який виконає саундтрек до фільму, написаний ізраїльським композитором Бетті Оліверо. Аранжування створив один із засновників міжнародного відродження концертів німого кіно Гонтер А. Бухвальд. Він вважається одним з кращих диригентів супроводу фільму, оскільки провів вже безліч кіноконцертів “Ґолема” по всьому світові з моменту його прем’єри у 1997 році  у Віденському Концертхаусі.

Кіноперформанс “Ґолем, як він прийшов у світ” на Потьомкінських сходах транслюватиметься наживо на платформі oiff.online.

В попередні роки під час атмосферного open air кінопоказу на Потьомкінських сходах в межах Одеського кінофестивалю глядачі дивились стрічки, які по праву називають класикою німого кіно: “Вогні великого міста” Чарлі Чапліна, “Шантаж” Альфреда Хічкока, “Метрополіс” Фріца Ланґа, “Шерлок Холмс” Артура Бертелета, “Safety last!” з Гарольдом Ллойдом в головній ролі, “Броненосець “Потьомкін” Сергія Ейзенштейна, «Схід сонця» Фрідріха Вільгельма Мурнау, “Дамське щастя” Жюльєна Дювів’є, “Людина з кіноапаратом” Дзиґи Вертова, ”Казаки” студії MGM. Також саме за сприяння ОМКФ 11 липня 2015 року відбулося урочисте відкриття пам’ятного знака Європейської кіноакадемії, який закріпив за Потьомкінськими сходами звання “Скарб європейської кінокультури”.

11-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться онлайн з 25 вересня до 3 жовтня