На президентських виборах в Ісландії та Мексиці перемогли жінки

Країни очолять 55-річна бізнесвумен Галла Томасдоттір і 61-річна науковиця Клаудія Шейнбаум

04.06.2024

Днями завершилися виборчі перегони в Ісландії та Мексиці. В обох країнах, за даними Національних виборчих комісій, перемогли жінки. 55-річна бізнесвумен Галла Томасдоттір стане другою президенткою в історії Ісландії. 61-річна науковиця Клаудія Шейнбаум уперше стане президенткою країни за всю історію Мексики.

Ісландія

Галла Томасдоттір отримала 33,94% голосів, за даними ісландського національного суспільного мовника RUV. Загалом на посаду президента розглядали 12 кандидатур. Явка виборців становила 80,8%, що стало найбільшим показником країни від 1996 року.

Галла Томасдоттір

Галла Томасдоттір

Останніми роками Галла Томасдоттір очолювала компанію B Team Річарда Бренсона, засновника Virgin Group, та Йохена Зейтца, колишнього гендиректора Puma. Організація працює зі стандартами й підходами у бізнесі та економіці для покращення фінансових показників, стану здоров’я людей та планети загалом. Посада президента в Ісландії є здебільшого церемоніальною. Проте вона дає право ветувати закони та скликати референдуми.

Мексика

Уперше в історії країни на президентських виборах перемогла жінка. Згідно з попередніми підрахунками, кандидатка від провладної коаліції Клаудія Шейнбаум отримала від 58,3% до 60,7% голосів. Про це повідомляє Deutsche Welle із посиланням на дані виборчої комісії.

Один із головних пунктів передвиборчої програми переможниці — боротьба зі злочинністю.

Клаудія Шейнбаум

Клаудія Шейнбаум

Мексиканці називають її Клаудія. Їй 61 рік, вона мати двох дітей, професор у галузі біоінженерії та колишній мер Мехіко, міста з населенням понад дев’ять мільйонів людей. 2007 року вона стала однією з колективних лауреатів Нобелівської премії миру як член Міжурядової групи експертів із питань зміни клімату. Того ж року її внесли до списку «100 жінок року» від BBC.

Президент України Володимир Зеленський привітав обох майбутніх президенток із перемогою. Він висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю між нашими країнами.

Читайте також: Нова Президентка Словенії склала присягу

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram