На Тернопільщині діють три гінекологічні кабінети для постраждалих від насильства

Гінекологічна допомога жертвам насилля

На Тернопільщині жінки, які постраждали від насильства, зможуть отримати безкоштовну гінекологічну допомогу в будь-який день та час.

Про це повідомляє Суспільне.

Гінекологічний кабінет для жінок, які зазнали насильства, знаходиться у приймальному відділенні обласної лікарні Тернополя. Директорка департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації Ольга Ярмоленко розповіла, що окрім Тернополя, є ще два кабінети – у Кременці та Чорткові. Відкриватися вони почали ще на початку 2023 року в багатопрофільних лікарнях. Також вона додала, що крім гінекологічної допомоги, лікарі надають і психологічну допомогу жінкам.

«В кожній багатопрофільній лікарні в нас працюють психологи, якщо у випадку того, що жінка потребує інших видів медичної допомоги, то ця багатопрофільна лікарня це забезпечує», – сказала Ольга Ярмоленко.

Громадська організація «Відродження нації» зайнялася реалізацією проєкту гінекологічних кабінетів у Тернопільській області. Ольга Горошко – представниця організації сказала, що за 2 місяці роботи цих кабінетів за допомогою звернулися 37 жінок, серед яких є переселенки.

«Кабінет працює 24/7, цілодобово, обслуговує жінок, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства і не тільки. Жінка, яка має нагальну потребу у зверненні, вона почувається погано, або постраждала від ще якихось видів насильств може звернутися у цей кабінет для надання медико-психологічної допомоги», – додала Ольга Горошко.

Фото: Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, що з початку року у 6 областях Україні відкрито 20 таких кабінетів. Тепер кожна жінка зможе отримати потрібну допомогу після пережитого насильства.