У минулій статті ми розглянули процес успішного оформлення Картки підлітком, а тепер дізнаємось, які є можливості самостійного керування фінансами. Разом з нашим героєм Юрієм Потураєм ми розглянемо, як підліток може використовувати Картку, включаючи переказ грошей з батьківської картки та що таке функція батьківського заохочення.
У файному місті Тернопіль — кінець робочого тижня, в сквері Тараса Шевченка працюють фонтани, люди нікуди не поспішають, спілкуються одне з одним та мружаться на літньому сонці. Разом з Юрієм та його мамою, пані Наталкою, ми йдемо на театральний майдан.

Юрко радіє картці й тому, що зручно буде отримувати грошові перекази від родичів.
Тому перше, що ми досліджуємо, одну з корисних функцій, які пропонує ПриватБанк – переказ грошей з батьківської картки на Картку Юніора що належить Юрію.

Пані Наталка охоче перераховує сину 100 гривень, аби він мав можливість піти до магазину та самостійно розрахуватись. Процес займає менше кількох секунд і хлопець із захопленням обирає перший магазин.
“Я часто ходжу в магазини і мені набагато зручніше користуватись саме карткою, а не паперовими грошима. Мені подобається, що таким чином я можу контролювати фінанси, адже якщо я, наприклад, розміняю велику купюру, то гроші скінчаться набагато швидше.”
Завдяки розумному наставництву своєї мами, Юрій готує змалечку. Книжкові магазини, де хлопець купує кулінарні книжки, а також продуктові, де є необхідні інгредієнти для його кулінарної творчості – стали важливою ланкою Юрчиних маршрутів.
Пані Наталка також зазначає, що контролювати та підтримувати фінансові потреби сина для неї дуже важливо, адже Юрій може збирати гроші на кухонні прилади чи посуд, і таким чином він вчиться ставити цілі, розподіляти бюджет, відмовлятись від примх та самостійно досягати мети.
“Мені набагато легше, коли він сам ходить у магазин. Бо часом Юра щось готую і йому потрібен примхливий інгредієнт. Тому краще аби він сам пішов та його купив, аніж я буду шукати і ще й не те придбаю” – розповідає пані Наталя.
Серед зручних послуг також варто звернути увагу на функціонал “Мама дай грошей”. Якщо у дитини закінчились гроші на картці Юніора безпосередньо в магазині, то відмова по транзакції прийде батькам в Приват24.
У цьому ж повідомленні батьки одразу ж матимуть змогу поповнити Картку Юніора на необхідну суму. Згідно зі статистичними даними, які надав ПриватБанк, 81,55 % клієнтів які отримують таке повідомлення, перераховують кошти дітям.
“На що я витрачаю гроші? По-різному. Я мрію стати кухарем, а останні місяці роблю варення. Самостійно розробив етикетки, замовив друк. Також я збираю кошти на новий телефон, у цьому мені допомагає продаж варення в Instagram. Тож я витрачаю гроші на продукти, банки, друк та коробки.”

“Також я купую кулінарні книжки, ось нещодавно брав книгу про хліб, а до того про українські страви.”
Ще одним цікавим сервісом, яким батьки можуть заохочувати своїх дітей розумітися на фінансовій грамотності, є функція батьківського заохочення: “Зробив – Заробив”. Для цього батьки встановлюють певні завдання, за виконання яких діти отримують грошовий переказ на власну Картку Юніора. Цей спосіб стимулює підлітків до досягнення певних цілей та розвитку фінансової відповідальності.

“Мої друзі вже користуються такою функцією. Завдання бувають різні: помити посуд, винести сміття, погуляти з собакою, віднести посилку на пошту. Мені здається це цікавою ідеєю, адже це начеб-то ти отримуєш зарплатню і розумієш, що усе недарма.”
Система батьківського заохочення може бути ефективним інструментом навчання підлітків фінансової самостійності. І дійсно, підлітки які беруть участь у таких програмах, зазвичай відповідальніше ставляться до не тільки до своїх зобов’язань, а й до фінансів. Адже така методика дозволяє розвивати навички управління грошима.

Пані Наталя звертає увагу, що використання Картки є дуже важливим кроком, адже у наш час потрібно навчати дітей поміркованому ставленню до грошей якомога раніше.
І дуже зручно, що Картка Юніора має функції переказу грошей та батьківського заохочення, які допомагають не лише контролювати витрати дитини, а й навчають фінансовій самостійності.

“Ми багато розмовляємо із Юрком, і я розповідаю на що доцільно витрачати гроші, а на чому краще зекономити, чи взагалі відмовитись. Адже важливо навчити дитину йти до поставленої мети.” – резюмує пані Наталя.
Наступного разу ми розповімо про безпеку використання Картки Юніора для підлітка та його батьків. Адже важливо розуміти, як у критичній ситуації власне підліток може заблокувати картку та чи можуть це зробити батьки зі свого боку та запобігти несанкціонованому використанню картки. Бо свідоме користування грошима починається з власної відповідальності.