Написані під час війни: в Україні випустять вінілову платівку джазових композицій

04.09.2023

Saint Bar готує до випуску колекційний вініл Saint Jazz Collections з композиціями українських джазових музикантів. Перша платівка побачить світ вже на початку нового року, до неї увійдуть вісім композицій від джазових музикантів з різних куточків України.

Про це повідомляє Saint Bar у Facebook.

«Київський Saint Bar було створено як місце для зустрічей однодумців, що бажають змінити світ на краще. З початком повномасштабного вторгнення заклад поставив перед собою ще одне амбітне завдання – допомогти людям пережити ці темні часи. Так з’явилась ідея створити надихаючий культурний проєкт з благодійною складовою», — йдеться в повідомленні. 

Читайте також: Ода коханню та пристрасті: BRYANGIN представляє нову пісню «Фурія»

Ідея — зафіксувати творчість українських композиторів, які пишуть музику під час війни. У першу платівку увійдуть вісім композицій від джазових музикантів з різних куточків України: з Києва, Харкова, Херсону, Одеси та Черкас. Їхні імена поки тримають у таємниці, але зазначають, що серед них є головний диригент національного театру, керівник джазового факультету та кілька композиторів.

Читайте також: Королева попмузики Мадонна святкує 65-річчя: ТОП-5 хітів, які варто послухати

Зазначається, що в релізі буде як нова авторська музика, написана спеціально для цієї збірки, так і народні мелодії та вже опубліковані композиції в новому аранжуванні.

«Унікальність цієї збірки полягає в тому, що запис композицій відбувався не у студії звукозапису, а рано-вранці, коли місто ще спить, безпосередньо в Saint Bar, на тому інструменті, на якому відбуваються всі виступи в барі. Такого до нас не робив ніхто. Принаймні в Україні такий формат буде реалізовано вперше», — каже музичний продюсер Костянтин Мішуков, якому належить ідея запису платівки.

Читайте також: Юлія Паєвська (Тайра) знялася у кліпі гурту Ukie’z: відео

Додамо, що тираж Saint Jazz Collections обмежений — лише 300 примірників.

«Це буде колекційна річ і кілька примірників цього релізу ми плануємо виставити на аукціони. Кошти, зібрані від продажу платівок, підуть на благодійність у рамках нашої співпраці з Головним військовим клінічним госпіталем», — зазначають у Saint Bar.