«Наречені Джихаду»: Як ісламофобія провокує екстремізм

Серйозні наслідки

Нещодавно у Лондоні відбулася прем’єра вистави «Does my bomb look big in this?» британської драматургині та акторки Ніли Леві, присвяченій ісламофобії. У ній авторка шукає відповіді на питання: «Чому молоді жінки Заходу тікають до Ісламської держави Іраку та Леванту (ІДІЛ) із метою стати «нареченими Джихаду». 

Головною героїнею п’єси «Does my bomb look big in this?» є 15-річна Ясмін, яка вирішує поїхати із рідного Лондона до Сирії, захопленої бойовиками ІДІЛ. За сюжетом, дівчину вербують нові онлайн-друзі, романтизуючи терористів. В уявленні Ясмін вони — повстанці, які відвойовують свій шмат землі. Авторка сама ж виконує головну роль.

Ніла Леві у ролі Ясмін

Ніла Леві каже, що саме ісламофобія, яка посилилася після терактів у США 11 вересня, і яка досі не вщухає у Європі із прибуття біженців із Сирії, дала поштовх до написання п’єси. Ніла намагається налагодити діалог із глядачем та пояснити, що ісламофобія робить молодих людей із Близького Сходу дуже вразливими. І чим частіше вони стикатимуться із дискримінацією на національному та расовому підґрунті, тим більшим буде їхній опір. Опираючись, вони стають дедалі радикальнішими, намагаючись захистити національну гідність та власну ідентичність.

Прототипом головної героїні стала реальна особа — Шаміма Бегум, яка у 2015 році під впливом пропаганди ІДІЛ, разом із двома подругами, втекла до Сирії. Там вона вийшла заміж за джихадиста, а згодом народила сина.

Згідно даним Інституту стратегічного діалогу і Міжнародного центру з вивчення радикалізації в Кінгс-коледжі, Лондон, сотні жінок, що живуть у країнах ЄС, приєдналися до ІДІЛ, аби стати «нареченими Джихаду».

Джерело: news.trust.org

Фото: Ранія Матар

— Читайте також: ООН: «Уряд США повинен убезпечити аборти»