Наталю Гуменюк звільнили з посади голови пресцентру Сил оборони Півдня

19.04.2024

Очільницю пресцентру Сил оборони Півдня звільнили з посади. Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.

«Ухвалили рішення про завершення відрядження та вилучення з сил та засобів відповідного угруповання військ полковника Наталії Гуменюк з 19.04.2024. Триває відбір відповідного спеціаліста, який або яка незабаром стане «голосом» Сил оборони Півдня», — йдеться в повідомленні про ротаційні заходи.

Невдовзі до ухваленого рішення журналісти «Медіаруху» поскаржилися на речницю із заявою про те, що вона «забороняє висвітлювати військові злочини рф». Медіаспільнота звернулася до головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського з вимогою звільнити Гуменюк. Журналістів обурювали відсутність сприятливої комунікаційної політики та повсюдні заборони для них виконувати свою роботу.

Зокрема, їм не дозволяли висвітлювати подробиці підтоплення після прориву Каховської ГЕС. А також заборонили до відвідування будь-які прифронтові території, що входять до компетенції ОК «Південь». Представники медіа зазначили, що на інших напрямках фронту таких вимог немає.

«Журналістам доводилося мінними полями заїжджати у щойно звільнені села на Херсонщині та Миколаївщині», — заявили у медіаорганізації.

Речниця назвала ці заяви «абсолютною неправдою».

«Звинувачення у невисвітленні наслідків трагедії Каховської ГЕС — це абсолютна неправда. Було відпрацьовано понад 800 запитів протягом одного тижня у спрощеному порядку», — заявила Наталія Гуменюк.

Наталія Гуменюк очолювала Об’єднаний координаційний пресцентр Сил оборони півдня України від квітня 2022 року.

Читайте також: 32 журналісти загинули від початку нападу рф на Україну

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram