Наука, смерть та жіноча дружба: 6 захопливих кінострічок про справжніх подруг

09.04.2024

Підготували для вас шість захопливих кінострічок, від яких просто неможливо відірватись. Один повнометражний фільм та п’ять серіалів не лише піднімуть настрій, а й подарують натхнення, віру у свої сили, а також нагадають, що жіноча дружба посідає важливе місце у житті кожної з нас. 

Приховані фігури

«Геніальність не ділиться на раси» 

Захопливий драматичний фільм заснований на реальних  подіях. Історія трьох темношкірих вчених, які, працюючи у НАСА, досягли неймовірних змін у ставленні до жінок та до темношкірих. Події фільму з елементами драми розгортаються у США 60 років, коли ще не в усіх штатах темношкірі мали права користуватись спільними вбиральнями чи навіть навчатись на курсах разом із білими. Дороті, Кетрін і Мері — три подруги, які виконують обчислювальні операції під час виходу в космос і повернення на Землю астронавта Джона Гленна, а також змінюють суспільну думку, що стосується статі, кольору та місця жінок у науці.

Вулиця світляків

«Три десятиліття, двоє друзів, одна пекельна історія»

Чудовий серіал у два сезони про щиру жіночу дружбу, яка стала для двох героїнь основою життя. Екранізація однойменного роману Крістін Ханни про дівчат, які стали набагато більше за подруг, справжньою родиною. Сюжетна лінія перетинає три періоди дружби Таллі та Кейт: підлітковий вік, час початку кар’єри та доросле життя. Попри зовсім різні темпераменти, яскрава Таллі й сором’язлива Кейт створили напрочуд міцні стосунки та пройшли крізь численні випробовування разом. Кетрін Хейгл, що грає Таллі, відома багатьом завдяки ролі у серіалі «Анатомія Грей», а Сара Чок відома за серіалом «Клініка».

Мертвий для мене 

Трагікомедія з відмінним чорним гумором у три сезони. Поштовхом до справжньої дружби головних героїнь з досить різними характерами стали смерть, провина та лють. Соціальна драма про жінок середнього віку з чудовою грою акторів, відданістю, любов’ю та крутими діалогами. Дует Крістіни Епплгейт та Лінди Карделліні настільки досконалий, що їхні героїні ідеально доповнюють одна одну, та у кожній серії звертають увагу, що за впевненістю та благополуччям успішних жінок завжди ховаються важкі історії.

Велика-маленька брехня 

Серіал створений за однойменним романом австралійської письменниці Ліани Моріарті. Історія одинокої мами та її сина, які переїхали до маленького містечка на березі океану. Там жінка знайомиться із заможними матусями однокласників сина, не здогадуючись, що усі вони будуть пов’язані не тільки міцною дружбою, а й спільним убивством. У серіалі знімалися Ніколь Кідман, Різ Уізерспун, Меріл Стріп, Лора Дерн, Шейлін Вудлі, Зої Кравіц та Александр Скарсгард.

Імператриця

Історія життя Єлизавети Баварської, імператриці Австрійської, більш відомої на ім’я Сісі, її шлюбу та стосунків зі старшою сестрою, що обернулися драмою для обох. Перший сезон вийшов у 2022 році й одразу знайшов безліч шанувальників. Непосидючість та жвавість головної героїні роблять з неї білу ворону при дворі, проте улюбленицю народу. Через відчуття самотності Сісі заводить дружба із фрейліною, проте остання не така проста, як здається на перший погляд. Захопливий серіал з чудовою грою акторів, цікавою історією та дуже красивими зйомками.

Енн

Екранізація відомої серії книг Люсі Мод Монтгомері про Енн з острова Принца Едуарда. Щемка історія про дівчинку-сироту із багатою фантазією, яку забирає до себе немолода родина Катбертів. Енн знаходить в Евонлі, саме так називається її новий дім, справжню родину, щиру дружбу та кохання. Якщо вам геть сумно, такий серіал не просто підніме настрій, а й додасть трохи сонця похмурого дня.

Анастасія Ніколаєнко