Наука в соцмережах: 10 пабліків та каналів для інтелектуального розвитку дітей

Facebook- та YouTube-помічники

01.08.2017

Дитину неможливо відірвати від планшета чи смартфона? Вона увесь час грає та роздивляється фото котів? А ви хочете, щоб вона витрачала час із користю, нехай із планшетом. Тоді радимо декілька пабліків у соцмережах, які допоможуть підготуватися до школи, розважать та стануть у нагоді під час навчання.

«Цікава наука»

Цей паблік має акаунти на Facebook та на YouTube. Там можна знайти цікаву анімацію із відповідями на різні питання: що буде, якщо рухатися зі швидкістю світла? А що, якби існував тунель через центр Землі, і ви стрибнули б у нього? Землі вже 4,6 млрд років, але як нам збагнути, наскільки це багато? Та багато-багато інших. Команда «Цікавої науки» самотужки перекладає та озвучує відео від TED Ed.

«Незвична шкільна фізика»

Назва говорить сама за себе — зрозуміло, якою саме наукою захоплюються власники пабліку на Facebook. Наукові жарти, прості приклади складних понять, цитати вчених, новини, фото- та відеоконтент, усе це ви зможете щодня проглядати на смартфоні, якщо доєднаєтеся до кола веселих фізиків. Вас здивує ефект Корнеліуса Бозника, речовина, що робить пляшку невидимою, ілюзіі світла. А ще ви дізнаєтеся, як зробити гігантську мильну бульбашку.

«Моя наука»

Портал «Моя наука» має сторінку на Facebook. Тут публікуються найцікавіші новини та факти із наукового світу. А також ви знайдете анонси лекцій, воркшопів, семінарів, конференцій, які проводять українські вчені у різних містах країни. Тож, якщо дитина захоплюється наукою, — виходьте з нею в офлайн.

«Чиста мова»

Таку назву має Facebook-паблік, де кожного дня можна знайти якусь мовну цікавинку. Завдяки цьому можна збагатити свій словниковий запас. Ви дізнаєтеся, що таке «шалина», як правильно треба «ремствувати» та хто такий «новак». Усю корисну інформацію можна знайти і на сайті проекту.

«Світ Науки»

Facebook-сторінка приверне увагу школярів, бо тут публікують різноманітні відео. Деякі з них розважальні, деякі мотивуючі, але увесь контент дає дитині розуміння правил фізики, хімії, математики та того, яким чином вони діють на практиці. Також власники пабліку діляться свіжими новинами — всі тексти та коментарі до відео тут написані тільки українською мовою.

«Аудіокнига.UA»

Це YouTube-канал аудіобібліотеки, яка зберігає велику кількість різножанрових книжок. Тут можна прослухати твори українських класичних поетів та прозаїків, зарубіжних письменників, а також підручники. І нехай вас не лякає купа глав із книги «Україна: Історія» Ореста Субтельного — треба трохи поскролити, і ви знайдете Винниченка, Вінграновського, Сингаївського, Франка, Олеся та інших.

«ToBeUkrainian»

Це канал для тих, хто шукає цікаві факти із таких галузей, як математика, фізика, хімія, біологія та ін. Він містить іноземні відео з перекладом та озвучкою українською мовою. Отже ви матимете змогу тренувати англійську та українську. На сьогодні вже є озвучення каналів Vsause, Vsause3, Numberphile, Harvard Medical School. До речі, «ToBeUkrainian» має паблік й на Facebook.

P.S.

Також можемо порадити декілька YouTube-каналів, що мають невелику кількість шанувальників, але розвиваються та працюють над собою. Це «Майстерня озвучення» (має перекладені відео від TED та The School of Life), «Наука та Всесвіт» (переклади контенту від TED, каналу Kurzgesagt, NASA та ін.), «Laсuna» (цей канал веде харизматичний ведучий, що пояснює, що таке критерій Поппера, нульова гіпотеза, ортогональність, причинність та ще багато чого).

— Читайте також: Виключно українською: 8 YouTube-каналів для розвитку дітей

Новини партнерів