Навесні мемуари принца Гаррі вийдуть українською

12.01.2023

Мемуари принца Гаррі під назвою «Запасний» (Spare) готують до друку українською — видавництво «Лабораторія» обіцяє, що книжка з’явиться навесні, орієнтовно у березні-квітні 2023 року. Наразі вже є можливість оформити передзамовлення. Вартість автобіографії члена королівської родини — 499 гривень.

Наразі у Європі продаж скандальної книжки, виданої 16 мовами, йде на повну. Ажіотаж частково спричинило те, що в Іспанії мемуари принца Гаррі з’явилися на полицях книгарень майже на тиждень раніше запланованої дати старту продажу (10 січня). Всі екземпляри перекладеної іспанською книжки були вилучені з продажу, проте британські журналісти встигли їх дістати та опублікували найцікавіші фрагменти.

За даними британського видавця мемуарів Transworld Penguin Random House, у Великій Британії вже продали понад 400 тисяч примірників. У Франції поки вдвічі менше — 200 тисяч, проте видавництво Fayard дозамовило наклад у 50 тисяч примірників.

На думку книжкової аналітикині Інни Білоножко, справжньою причиною надшвидких продажів є знижки.

«Такого ринок давно не бачив: зазвичай рекомендована ціна на мемуари, віддрукована на обкладинці книги, складає £20 (із типовими знижками Amazon та гігантів ритейлу реальна ціна — £12-14). На мемуари принца Гаррі видавець ставить ціну £28 (на 40% вище середньоринкової), а потім лупить знижку 50% для Amazon та гігантів ритейлу і активно її рекламує — виходять ті ж таки £14. Тільки-от незалежним книгарням та малому ритейлу таких знижок не дають, ще й ставлять умову — замовляти не менше ніж 12 примірників (тобто малі книгарні навіть передзамовлення нормально не могли прийняти, бо приймеш першу оплату, а потім не зберуться ці 12+ оплат і що його робити?). Тому як завжди, бізнес такий бізнес», — написала вона у Телеграм-каналі cynical_publisher.

У своїй книжці принц Гаррі розповідає, як познайомився зі своєю майбутньою дружиною Меган Маркл, про її сварки з Кейт Міддлтон, дружиною принца Вільяма, про бійку із братом, яка також сталася через дружину, про свої відносини з батьком, а також як дізнався про смерть своєї бабусі королеви Єлизавети ІІ. У мемуарах принц Гаррі також пише про свої страждання від панічних атак, розповідає про свій досвід вживання наркотиків та про свій перший секс, а також про вбивство бойовиків «Талібану» в Афганістані. У мемуарах принц Гаррі також згадує, як разом із братом Вільямом просили батька не одружуватися з нинішньою королевою-консорткою Каміллою Паркер-Боулз.