Навколо світу: Лайфхаки для бюджетних мандрівок

Досвід авторки тревел-блогу Ірини Лісової та соло-мандрівниці Галії Фастхутдінової

26.07.2019

Мрієте об’їздити весь світ, але подорожі за кордон здаються вам надто дорогими? Хочете провести вікенд чи відпустку в іншій країні, але авіаквитки відлякують своїми цінами? Авторка блогу “Девочка на шаре”  Ірина Лісова та соло-мандрівниця Галія Фастхутдінова поділилися з WoMo лайфхаками бюджетних подорожей та кількома власними секретами успішної мандрівки.

Оптимальний переліт

Аби придбати максимально дешеві авіаквитки, варто пам’ятати:

  • всі авіакомпанії періодично проводять акції та розпродажі;
  •  онлайн-квитки коштують квитки, ніж у авіакасі;
  • чим раніше ми купуємо квиток, тим він дешевший;
  • на регулярних авіарейсах майже завжди дешевше купувати відразу і зворотній квиток;
  • найдорожчі авіаквитки з вильотами в п’ятницю та суботу. Найдешевші — у вівторок та середу;
  • в авіабізнесі є «гарячий» та «холодний» сезони. «Гарячий»: травневі, новорічні та різдвяні свята, а також майже все літо.

Якщо ви вже обрали бажаний напрям, наприклад, Париж, є сенс перевірити рейси не лише з вашого міста, але й з сусідніх. Часто квиток з Харкова з пересадкою в Києві може бути значно дешевшим. Але дуже важливо пам’ятати, що вилітати доведеться саме з місця, вказаного у квитку. Якщо ви не сядете на літак у Харкові, квиток просто анулюється. Проте при поверненні зійти в Києві під час пересадки можна буде без проблем, головне, багаж зареєструвати до Києва. Аргументувати це можна буде тим, що під час пересадки вам просто потрібні будуть речі з багажу або ж потрібно буде передати щось родичам чи друзям.

Галія Фастхутдінова

Загалом авіакомпанії діляться на 3 види: регулярні, лоукостери й чартери. Регулярні авіакомпанії ділять салони на класи, й найчастіше у вартість квитка входить харчування, тож вони найдорожці. Лоукостери стають дешевшими через те, що прибирають з літака всі класи, максимально набивають салон сидіннями і виключають з вартості квитка всі додаткові послуги (багаж, харчування, реєстрація тощо). Відповідно, квитки в таких авіакомпаніях дешевші. Чартерні рейси, як правило, викуповують туроператори і продають пакетними турами. Але інколи придбати квиток в такий літак можна й без туру.

Де шукати дешеві квитки

За допомогою пошукових систем та телеграм-каналів. Найпопулярніші серед пошуковиків — Momondo, Kiwi, Anywayanyday, Aviasales, Kayak, Skyscanner. Ці онлайн-ресурси збирають та впорядковують майже всі присутні на ринку пропозиції. Тож ними вигідно користуватися для підбору потрібного рейсу. Проте знайшовши потрібний квиток, варто перейти на офіційний сайт авіакомпанії та порівняти ціну. Вона може бути нижчою аніж запропонована пошуковиком. До того ж, купуючи квитки напряму в авіакомпанії ви уникните ризику натрапити на шахраїв.

Телеграм-канали, які підбирають акційні пропозиції: Ветер дует, Lowcost UA, Time To Travel Україна, Bussy_bot, а також телеграм-канали авіакомпаній. До речі, на цих же каналах є пропозиції дешевих готелів.

Галія Фастхутдінова

Особливості польотів лоукостами, які важливо знати

  • Всі додаткові послуги в них платні (за багаж, їжу, вибір місця і навіть реєстрацію в аеропорту доведеться доплатити).
  • Реєструватися краще зарання через мережу. Деякі авіакомпанії реєстрацію онлайн відкривають за 24-48 годин до вильоту, тож бажано зареєструватися якомога раніше. Така реєстрація точно буде безкоштовною.
  • Лоукостери часто літають не в головні аеропорти, а віддалені. Й інколи ціна авіаквитка виходить значно дешевшою, ніж дорога з аеропорту до міста.

Як швидко організувати бюджетну подорож

Заходите на сайт Ryanair, відкриваєте вкладу “План”, а в ній “Пошук тарифу”. Там ви можете ввести свій бюджет від 20 євро і сайт запропонує вам найдешевші квитки у різні напрямки. Також перед вильотом варто перевірити на сайті перевізника дозволений формат безкоштовної поклажі.

Ще один спосіб зекономити — спеціальні програми. У Wizz Air працює Wizz Discount Club. Ви можете придбати клубну карту за 29,99 євро і протягом року вона даватиме знижку 10 євро на кожен квиток (від 20 євро). Плюс, знижку на квиток може отримати ваш компаньйон. Відповідно, вартість карти відбивається вже з першої подорожі на двох. Також карта дає знижки на перевезення багажу. А пасажири, що придбали послугу Wizz Priority, мають право безкоштовно взяти із собою в салон літака один предмет ручної поклажі (макс. 40 x 30 x 20 см) і додаткову валізу на коліщатках розміром щонайбільше 55 x 40 x 23 см. Але доплатити за цю послугу доведеться від 150 грн.

Не варто боятися тривалих пересадок, адже інколи переліт з пересадкою може зекономити пару сотень доларів. А якщо пересадка довше ніж 6 годин, деякі авіалінії навіть організовують пасажирам безкоштовні екскурсії.

Ірина Лісова

Автобуси

Звісно, поїздка за кордон автобусом займе значно більше часу. Але якщо вам потрібно брати чимало багажу — це може бути фінансово вигідно, адже в автобусах доплачувати за багаж не потрібно. До того ж тут також можна знайти знижки. Як правило, якщо перевізник відкриває новий напрям, в перші дні ціни на квитки дуже низькі.

Міський транспорт

Щоб економити на пересуванні за кордоном, варто зарання вивчити, яким транспортом можна доїхати з аеропорту, які є акційні пропозиції тощо. Найдорожчими варіантами завжди будуть прямі автобуси з аеропорту в місто та таксі. Значно дешевше скористатися поїздом чи BlaBlaCar. І найдешевшим варіантом (якщо аеропорт знаходиться недалеко від міста) є звичайні міські автобуси або метро (часто це в 5-10 разів дешевше).

Житло

Рятівником для багатьох стає сайт booking.com. Тут можна знайти житло в будь-якому місті та переглянути відгуки про нього. Досвідчені мандрівники радять звертати увагу на готелі й хостели з рейтингом вище 8 балів та перечитувати всі відгуки.

Лайфхак: на сайті при пошуку житла можна виставити фільтр на пропозиції з безкоштовною відміною бронювання. Це дозволяє переглядати пропозиції житла, які можна абсолютно безкоштовно забронювати або зняти бронь, а також оплатити вже на місці. Відповідно, якщо виникнуть якісь зміни, ви не втратите свої гроші.

Де шукати

Ще економніше буде користуватися мережею CouchSurfing (всесвітня мережа гостинності, яка існує з початку 2000-х). Це можливість пожити в місцевих будинках, поспілкуватися з жителями, побачити справжнє життя міста. Якщо ви подорожуєте самостійно, то у вас зразу з’являється компанія, людина, яка покаже всі цікавинки міста чи нагодує традиційними стравами.

Принцип роботи мережі дуже простий. Потрібно зареєструватися на сайті та максимально повно заповнити свою анкету. Користувачі сайту можуть як шукати гостинних господарів у інших країнах так і самостійно приймати туристів. Загалом система будується на відгуках. Господар пише відгук про гостя, а гість про господаря. Стерти ці відгуки неможливо й саме за ними визначається рейтинг учасника. Заповнюючи заявку варто максимально розписати мету подорожі та пояснити чому саме до цієї людини ви б хотіли приїхати.

Якщо ж поки страшно зупинятися у незнайомців, можна на сайті виставити “хочу зустрітися на каву” й просто зустрітися з місцевими та поспілкуватися.

Лайфхак для новачків: якщо ви лише зареєструвалися й не маєте рейтингу, можете попросити друзів, які зареєстровані на сайті, лишити відгуки в опції “особисті відгуки”. Це вже стане стартом вашого профілю.

Ірина Лісова

Їжа

Потурбуйтеся про те, щоб взяти з собою перекус в літак або на час пересадки. Це зекономить вам гроші й не доведеться їсти некорисну їжу.

Після прибуття можна розпитати у місцевих, де харчуються вони або ж зарання прочитати відгуки про бюджетні заклади харчування. У супермаркетах в Європі продукти приблизно за такими ж цінами як і в Україні. Тож якщо ви зупинитесь в хостелі чи приватній квартирі й можете самостійно готувати, то бюджет на харчування може бути приблизно таким же, як і вдома. Або ж можна звернути на відділення кулінарії, часто за декілька годин до закриття супермаркетів на готові страви діють шалені знижки.

Розваги

У багатьох європейських містах є безкоштовні піші прогулянки. Часто вони є тематичними або ж просто оглядовими і, як правило, працюють за принципом чайових.  Майже всі музеї мають безкоштовні дні чи години або ж не мають фіксованої ціни за вхід.

Варто не пошкодувати часу та промоніторити заздалегідь бюджетні варіанти пересуванням країною, в яку відправляєтеся, вивчити заклади харчування, перечитати відгуки про хостели та ознайомитися з акційними пропозиціями. Чим краще ви підготуєтесь, тим дешевше обійдеться подорож.

Підготувала Катерина Савенко

Фото із архіву Ірини Лісової та Галії Фастхутдінової

Читайте також: Сто оттенков зеленого: Что смотреть на Азорских островах