Названі українські фільми, які отримали нагороди на Берлінале

Берлінале 2023
27.02.2023

Два українські фільми «Це побачення» та «Прокидаючись у тиші» у отримали відзнаки на Берлінському кінофестивалі.

Про це повідомляє Держкіно у Facebook.

На Берліналському кінофестивалі за найкращий короткометражний фільм у програмі Generation Kplus отримав нагороду українсько-німецький документальний фільм Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі «Прокидаючись у тиші». Німецька благодійна організація для дітей Deutsches Kinderhilfswerk нагородила кінострічку грошовим призом у вигляді 2500 євро.

Читайте також: У Києві відбувся допремʼєрний показ документального фільму «Свобода у вогні: боротьба України за свободу»

У фільмі «Прокидаючись у тиші» розповідається про війну очима українок та дітей, котрі через російське вторгнення вимушено знайшли прихисток у Німеччині.

Читайте також: ТОП-5 українських фільмів, які вийдуть навесні 2023 року: трейлери

Також на Берліналському кінофестивалі отримала спеціальну відзнаку Міжнародного журі кінострічка Надії Парфан «Це побачення». У фільмі розповідається про життя у місті під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Картина була продемонстрована у межах програми Berlinale Shorts 2023.

Читайте також: Український мультик «Непотрібні речі» отримав престижну нагороду

Також зазначимо, що головну нагороду 73-го Берлінського кінофестивалю отримав документальний фільм французького режисера Ніколя Філібера «На Адаманті». У фільмі розповідається про паризький центр догляду за людьми з психічними розладами.