Названо переможців 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю

23.10.2022

Найкращим українським повнометражним фільмом 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю став повнометражний дебют Максима Наконечного «Бачення метелика», а найкращим документальним фільмом назвали стрічку «Терикони» Тараса Томенка.

Про це повідопляє пресслужба фестивалю.

Переможців конкурсу визначало експертне журі, до складу якого увійшли продюсер і режисер Даріуш Яблонський (Польща), сценаристка і продюсерка Ілона Лепковська (Польща) та продюсерка Іванна Дядюра (Україна).

«Я пишаюся Максимом (Наконечним) і командою. Хочу зазначити, що і я, і Макс, і вся наша команда маємо багато подруг, які зараз боронять Україну саме як солдати, борються за життя як парамедики, дехто з наших подруг, кого ми знаємо особисто, знаходяться в полоні. Тому надзвичайно важливо говорити про них, робити все, щоб їхні історії знали і бачили. І саме тому наш фільм дуже важливий і я щаслива, що він отримав нагороду. Дякую Одеському кінофестивалю, дякую Варшаві», – поділилась спів-авторка сценарію фільма-переможця Ірина Цілик.

Цьогоріч Національний конкурс 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю з огляду на повномасштабне вторгнення Росії в Україну відбувся в межах Варшавського міжнародного кінофестивалю. До програми «Одеса – Варшава: український конкурс» увійшло 11 повнометражних фільмів та 7 короткометражних робіт.

Рішенням журі у конкурсі ОМКФ було відзначено Найкращий український повнометражний фільм і Найкращий документальний фільм.

«До лютого ми мали багато планів та мрій. Але зараз в нас усіх лише одна мрія — мир у нашій країні. Наші митці захищають Україну від російських солдатів замість того, щоб знімати фільми. Але українське кіно живе і потужне — це наша культура і голоси наших людей. Цьогоріч ми маємо дуже сильну програму Національного конкурсу і я рада можливості провести її тут, в Варшаві, де багато українських кіномитців знайшли прихисток та підтримку польського народу. Дякуємо Варшавському кинофестивалю за те, що ми зараз тут, це було непросто, але нам це вдалось. Дякую журі за вашу непросту роботу. Дякую Даріушу Яблонському і всім польським кінематографістам за вашу міцну підтримку! Dziękuję bardzо! Слава Україні!» — зазначила на церемонії нагородження генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух.