Не ховай очей: Ірина Білик випустила кліп до Київпрайду-2018

І заявила, що підтримає ЛГБТ-спільноту на Марші рівності

Українська співачка Ірина Білик випустила відеороботу на підтримку ЛГБТ-спільноти. Кліп на пісню «Не ховай очей» презентували 17 травня в Міжнародний день боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією. Саме в цей день 28 років тому гомосексуальність виключили з переліку Міжнародної класифікації хвороб.

Нова робота співачки стала частиною спільного з громадською організацією «Київпрайд» соціального проекту на підтримку видимості ЛГБТ-спільноти в Україні. Білик розповіла, що не хотіла писати ліричну пісню-баладу, тому що в темі одностатевого кохання та ґендерної ідентичності немає ніякої драми.

«Більш ніж у половині країн світу визнають одностатеві стосунки і права трансґендерних людей на рівні закону. Я сподіваюсь, що цей соціальний проект стане фундаментом для підвищення рівня толерантності в нашому суспільстві, а представникам ЛГБТ допоможе «не ховати очей» та бути самим собою», ‒ пояснила вона.

Автором відеокліпу виступив український режисер Юрій Двіжон, який вже неодноразово співпрацював зі співачкою. За його задумом, у відео знялися десять героїв, які відкрито говорять про свою сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність.

Окрім самого Двіжона, який є відкритим геєм, на відео також можна побачити трансґендерних моделей Юлію Гельтсман і Сашу Шаталову, поетку Анну Кукушкіну, фотомодель Артема Сурова та членкиню оргкомітету «Київпрайду» Софію Лапіну. В розмові з WoMo вона розповіла, що відразу погодилася на пропозицію знятися в кліпі.

Софія Лапіна:

Фраза «не ховай очей» є для мене двозначною. З одного боку, вона означає, що не треба приховувати те, ким ти є, варто робити камін-аут, говорити вголос про свою сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність. З іншого боку, «не ховай очей» значить, що не треба відводити погляд від тих проблем, що існують у суспільстві.

Режисер кліпу підкреслив, що Ірина Білик стала першою українською зіркою, яка відкрито підтримала ЛГБТ-спільноту. Більше того, під час презентації кліпу співачка заявила, що 17 червня вийде на Марш рівності в Києві.

Менш ніж за добу пісня «Не ховай очей» очолила рейтинг завантаження в чарті українського ITunes. Софія Лапіна зазначила, що хоча в «Київпрайду» ніколи не було офіційного гімну, ця пісня буде асоціюватися у слухачів саме з ЛГБТ-спільнотою. «На Марші ми її увімкнемо обов’язково», ‒ зазначила вона.

— Читайте также: Ни одного знакомого гея: Невидимость, отчужденность и другие проблемы ЛГБТ-людей в обществе