Не потиснула руку росіянці: українську шаблістку Ольгу Харлан дискваліфікували з ЧС

27.07.2023

Українську шаблістку Ольгу Харлан дискваліфікували з чемпіонату світу з фехтування в Мілані через небажання потиснути руку росіянці.

Про це повідомив журналіст Євроспорту Марко Аркарі у Твіттері.

Зазначається, що українська шаблістка на старті турніру перемогла росіянку Анну Смирнову (15:7) і не потисла їй руку. Смирнова подала протест проти Харлан через відсутність «прояву поваги» і понад 50 хвилин перебувала на доріжці після матчу, однак судді не змінили свого рішення й Ольга пройшла у наступний раунд.

Читайте також: Українські арбітрині працюватимуть на матчі ЧС-2023: подробиці

Тепер у сітці змагань позначили, що болгарка Йоана Ілієва, яка мала змагатися з українкою, автоматично пройшла у наступний раунд. За правилами FIE «виключення» передбачає дискваліфікацію зі змагань та відсторонення на 60 днів від усіх подальших стартів. Таким чином, Ольга має пропустити й командний турнір з фехтування.

Читайте також: Українські легкоатлети виграли 11 медалей: фото та імена переможців

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк опублікував фото російської фехтувальниці Анни Смірнової, якій Харлан відмовилась тиснути руку, з російським військовим. Світлину він поширив у Твіттері.

Читайте також: Українська гімнастка Вікторія Онопрієнко здобула «золото» та срібло» Кубка світу: фото та відео

«На фото Анна Смирнова – та сама російська фехтувальниця, якій українка Ольга Харлан відмовилася потиснути руку на чемпіонаті світу після здобуття перемоги в чесному двобої. Як бачимо, вона відкрито захоплюється російською армією, що вбиває українців і знищує наші міста. Міжнародна федерація фехтування дискваліфікувала представницю України за небажання тиснути руку росіянці. МФФ, це треба сприймати як позицію? Чи не пахнуть російські гроші кровʼю?», — зазначив Подоляк.