Необхідна перекваліфікація. У Мінекономіки планують активніше залучати жінок на «чоловічі» професії

Через мобілізацію чоловіків ринок праці зазнає нестачу робочої сили

07.06.2024

Перекваліфікація українців, насамперед жінок, знов стала на порядку денному у Мінекономіки України через подальшу мобілізацію чоловіків до ЗСУ. Ця проблема стала головною у діалогу міністерства з ЄБРР стосовно розробки та втілення програм підтримки української економіки. Про це йшлося на зустрічі Юлії Свириденко з президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

«Важливим викликом для економіки стала мобілізація спеціалістів до лав ЗСУ. Нам зараз потрібно приділити більше уваги програмам перекваліфікації українців, які залишаються в тилу, на професії, які мають максимальний попит. Насамперед йдеться про жінок, які вже сьогодні опановують колись суто “чоловічі” професії. Наприклад, тілоохоронців, водіїв вантажівок, автобусів або навіть тракторів — такі зараз реалії ринку праці», — розповіла міністерка.

Перекваліфікація спеціалістів та працевлаштування ветеранів є головними викликами для уряду на ринку праці, наголосила Свириденко.

«ЄБРР розгляне можливість фінансово підтримати реалізацію відповідних програм перекваліфікації, як з боку держави, так і зі сторони українського бізнесу», — додала очільниця Мінекономіки.

Також сторони обговорили питання можливості створення нових логістичних маршрутів через сусідні країни, а також розширення програм фінансової підтримки для малих та середніх сільськогосподарських підприємств.

Читайте також: В Україні створили навчальну програму для жінок, які хочуть стати трактористками

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram