Нейромережа, яка по обличчю людини може зрозуміти її політичні погляди

16.01.2021

Майкл Косинські — дослідник зі Стенфордського університету розробив нейромережу, яка вміє за рисами людини зрозуміти її політичні погляди.

Відомо, що політичні уподобання кожного, така нейромережа може вгадати з точністю у 68%. Про такі результати дослідження йде мова у виданні Nature Scientific Reports.

Під час досліджень, Майкл використовував фото 1085795 жителів США, Канади і Великобританії. Всі фото були взяти в інтернеті, у вільному доступі: в фейсбуці і на сайтах знайомств, де користувачі зазвичай вказують свої політичні уподобання.

Як працює?

Нейромережа отримує фотографію і обирає, на кого більше схожа людина ㅡ на консерватора або ліберала. У вибірці із 862 770 користувачів сайтів для знайомств в США точність класифікації людини становила 72%, а для мешканців Великобританії і Канади точність становила 71% випадків.

Крім того, нейромережа може правильно вгадувати і демографічну вибірку. Так, наприклад, більшість літніх білих чоловіків в США є консерваторами.

Майкл проаналізував більшість людей одного віку, статі та етнічного походження. Точність результатів стала нижче, але в більшості випадків вони були правильними.

Навіщо це?

Головна мета дослідження Майкла Косинські — перевірити, як багато інформації про людину можуть збирати камери з автоматичним розпізнаванням особи, крім очевидних: статі, етнічної приналежності і віку.

Вчений дійшов висновку, що штучний інтелект і камери з автоматичним розпізнаванням особи можуть стати загрозою для  конфіденційності даних про людину.

Очевидно, що в майбутньому технології розпізнавання осіб будуть вдосконалюватися і збирати все більше інформації про людину.