Майкл Косинські — дослідник зі Стенфордського університету розробив нейромережу, яка вміє за рисами людини зрозуміти її політичні погляди.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaВідомо, що політичні уподобання кожного, така нейромережа може вгадати з точністю у 68%. Про такі результати дослідження йде мова у виданні Nature Scientific Reports.
Під час досліджень, Майкл використовував фото 1085795 жителів США, Канади і Великобританії. Всі фото були взяти в інтернеті, у вільному доступі: в фейсбуці і на сайтах знайомств, де користувачі зазвичай вказують свої політичні уподобання.
Як працює?
Нейромережа отримує фотографію і обирає, на кого більше схожа людина ㅡ на консерватора або ліберала. У вибірці із 862 770 користувачів сайтів для знайомств в США точність класифікації людини становила 72%, а для мешканців Великобританії і Канади точність становила 71% випадків.
Крім того, нейромережа може правильно вгадувати і демографічну вибірку. Так, наприклад, більшість літніх білих чоловіків в США є консерваторами.
Останні новини
- На власному досвіді: чому членам родин військових конче необхідно піклуватися про самих себе
- Як правильно українською: вживаємо слово «колаборація»
- Зіркові ілюзіоністи Magic 5 запрошують на казкове шоу
- Ксенія Возніцина: Для зцілення травми потрібні інші люди
- Подарунки під ялинку: косметика та аксесуари у колаборації diadia x Ptashkin Sad Новости на главной
Майкл проаналізував більшість людей одного віку, статі та етнічного походження. Точність результатів стала нижче, але в більшості випадків вони були правильними.
Навіщо це?
Головна мета дослідження Майкла Косинські — перевірити, як багато інформації про людину можуть збирати камери з автоматичним розпізнаванням особи, крім очевидних: статі, етнічної приналежності і віку.
Вчений дійшов висновку, що штучний інтелект і камери з автоматичним розпізнаванням особи можуть стати загрозою для конфіденційності даних про людину.
Очевидно, що в майбутньому технології розпізнавання осіб будуть вдосконалюватися і збирати все більше інформації про людину.