«Незламні» провели аукціон на підтримку благодійного проєкту «Наші діти»

06.04.2023

У галереї Vakulenko Art Consulting відбувся аукціон на підтримку благодійного проєкту «Наші діти». Одним із лотів була книжка проєкту «Незламні» Вікторії Покатіс з автографами авторки та героїнь.

Проєкт «Наші діти» народився у квітні 2022 року, коли окупанти знищували українські міста прямо з населенням. Тоді СЕО «Датагруп-Volia» Михайло Шелемба вирішив, що очолювана ним компанія здатна фінансово підтримати дітей, які втратили батьків через війну. Ініціатива є багаторічним марафоном: щомісяця до вісімнадцятиріччя підопічні отримуватимуть стипендію у 8000 гривень на нагальні потреби.

«Більшість із цих дітей втратили все своє попереднє життя: не лишилось ані батьків, ані дому, ані іграшки. У них навіть немає жодного фото на спогад про минуле. Ми не зможемо жодним чином компенсувати ці втрати, але у наших силах не залишити їх із бідою на одинці, підтримати та дати їм шанс мати майбутнє, про яке вони мріють», — зазначив СЕО «Датагруп-Volia» Михайло Шелемба.

БФ «Я майбутнє України» є співзасновником проєкту. Його керівниця Марта Левченко запропонувала впроваджувати індивідуальний підхід для підтримки кожної дитини.

«Ми, обираючи стипендіатів, опрацювали кейси відповідно до верифікованого списку постраждалих дітей, який нам надали в Управлінні ювенальної превенції Нацполіції. Для кожної дитини ми розробили індивідуальний план. Десь треба стоматолог, десь доробити ремонт у дитячій кімнаті. Ми перевіряємо доцільність наданої допомоги та координуємо роботу всіх учасників проєкту, адже кошти безпосередню надсилаються на рахунки опікунів», — розповіла Марта Левченко.

Але фінанси зайвими не бувають, адже кількість дітей, які втратили родину, продовжує зростати. Саме тому головна редакторка  порталу Womo.ua Вікторія Покатіс не лише запропонувала провести благодійний аукціон, а й навіть виставила власний лот — книжку «Незламні» з автографами героїнь.

«Я почала писати цю книжку, поставивши перед собою три мети. Перша — розповісти про жінок, які не тікали від війни, а перетворились з об’єкта, тобто жертви, яка потребує захисту та сторонньої допомоги, на суб’єкт — активну учасницю спротиву. Друга — це закарбувати у тексті переживання, почуття та емоції, які вирували у серцях цих незламних жінок з перших годин війни та про які вони вже забули. Адже половина книжки була написана протягом весни 2022 року. І третя мета — благодійна, підтримати грошима від «Незламних» тих, хто цього потребує найбільше — дітей, які втратили через війну геть усе», — анонсувала свій лот Вікторія Покатіс.

Гості отримали змогу познайомитись з Ольгою Белицькою, Надією Омельченко та Оксаною Лебедєвою, героїнями «Незламних», які також розповіли, як книга вплинула на їхнє життя.

Галерея Vakulenko Art Consulting виставила свій лот — гравюру Михайла Хіміча з великого проєкту «Мій Ікагай», присвяченого сучасній культурі загадкової Японії. Її рекомендував сам автор. Слово «Ікіґай» перекладається, як «призначення в житті». Сам проєкт Хіміча став відомим у січні 2022 року після серії успішних експозицій у різних містах світу. 

Підтримати проєкт «Наші діти» зможете і ви, реквізити та контакти засновників зазначені на сайті.

Тетяна Марінова