Non-standard: 5 програм позашкільної освіти з креативним підходом до навчання

Всеукраїнські курси, школи та онлайн-уроки

Навчальний рік розпочато, і школярі щодня отримують нові знання. Але крім класичної шкільної освіти, батьки часто прагнуть аби діти розвивали корисні практичні навички або ж вивчали основи майбутньої професії. У нашій добірці ви знайдете навчальні програми, які дозволяють розвинути космічну швидкість читання, аналітичне і творче мислення, засвоїти ази фінансової грамотності, програмування та письменницької діяльності вже з 5 років.    

Курс «Чудова Проза»

Це вичерпний курс з основ інформатики, який базується на цікавих літературних історіях. Спрямовано програму на те, аби навчати дітей мислити послідовно і логічно. Викладачі допомагають зрозуміти принципи, за якими побудовані найбільш розповсюджені програми через цікаві історії, тобто, через розбір літературних текстів вивчаються їх закономірності, такі самі, які знадобляться для написання програм. Отримані на курсі знання можна буде застосувати у реалізації будь-якої нової ідеї чи плану. І, звісно, коли дитина глибоко зрозуміє суть основних «цеглинок» програмування — змінних, функцій, циклів, умов, — їй буде набагато легше опановувати цю дисципліну в школі. Курс працює онлайн — тож навчатися можна з будь-якого куточка і у зручний час. А по завершенню кожен учасник отримує диплом.

 • Онлайн
 • Тривалість: 3 міс.
 • Вартість: 299 грн за весь курс

Академія розвитку інтелекту «Smartum»

Центр навчання може запропонувати три курси: «Ментальна арифметика», «Ліберика» та «Меморіка». Всі програми розраховані на дітей від 5 до 16 років. Методика «ментальна арифметика» тренує швидкість сприйняття і обробки інформації, розвиває обидві півкулі мозку одночасно за рахунок уявної візуалізації обчислень на рахунках абакус. Заняття розвивають аналітичне і творче мислення, вміння швидко сприймати і запам’ятовувати нову інформацію, спостережливість. На заняттях з ліберики розвивають космічні швидкості читання і навчають працювати з великими обсягами інформації, а студенти курсу «Меморіка» навчаться керувати своєю пам’яттю за рахунок образотворчого мислення і систематизації сприйняття інформації. Заняття проходять в ігровій формі у групах до 10 чоловік.

 • Адреса: 763 діючих центра по всій країні, тож висока вірогідність знайти один з них і у вашому місті
 • Тривалість: від 12 занять
 • Вартість уточнюйте

Дитяча літературна школа від «Litosvita»

Дитяча літературна школа —  чудовий варіант для корисних осінніх канікул. Заняття триватимуть з 29 жовтня по 2 листопада в Києві. Учасники оволодіють основами літературної майстерності, секретами створення героїв, сюжетів та ілюстрацій, а головне — стануть авторами справжньої книжки! Лектори і тренери школи – відомі та професійні письменники, видавці, ілюстратори. Вік дітей – 8-12 років.

 • Адреса: м. Київ, вул. Межигірська, 21
 • Тривалість: з 29 жовтня по 2 листопада
 • Вартість уточнюйте

STEM-школа «Іnventor»

У школі поєднують вивчення природничих наук, технологій, інженерії та математики. В основі методики — засвоєння матеріалу шляхом розв’язування ігрових завдань. Під час занять дитина вчиться: самостійно шукати різні способи розв’язування задач, виходячи за межі шаблонів, спиратися на факти й перевіряти на практиці свої припущення. Так формується навичка логічного мислення, що ґрунтується на знанні закономірностей, крок за кроком опановує основи фізики, механіки й програмування, працювати в команді, домовлятися та об’єднувати зусилля для розв’язання складних завдань. Навчання для дітей віком від 3 до 16 років.

 • Адреса: 28 шкіл по Україні, тож одну з них ви можете знайти і у своєму місті
 • Тривалість: від 2 років
 • Вартість: від 800 грн

Курс основ фінансової грамотності від тренінгової компанії Savvy Nation

Курс ставить акценти на правильному поводженні з грішми, розумінні основних фінансових термінів, вмінні аналізувати та планувати власний і сімейний бюджети, постановці та досягненню фінансових цілей, розвитку підприємницьких навичок. Вся інформація засвоюється дітьми під час економічно-ділових ігор та екскурсій. Програма розроблена так, щоб дитина зразу навчилася отримані знання застосовувати в житті. По завершенню курсу видається сертифікат. Курс підходить для дітей від 6 до 15 років.

 • Адреса: м. Рівне, вул. Чорновола, 13, 1 поверх, каб. 122
 • Тривалість: 12 занять
 • Вартість 2 200 грн
— Читайте також: Уляна Березенко: Коли бачиш, як дитина прибігає до садка з радістю, розумієш, що займаєшся потрібною справою