Нова Зеландія першою у світі заборонила майбутнім поколінням курити тютюн

Нова Зеландія першою у світі схвалила закон, який із 2023 року заборонить куріння тютюну  наступному поколінню. Водночас продаж вейпів ця заборона не обмежує. Про це повідомляє The Guardian.

Громадянам Нової Зеландії , які народилися з 1 січня 2009 року і пізніше, взагалі не продаватимуть тютюнові вироби. Таким чином влада намагається «звільнитися від тютюнового диму» до 2025 року.

Цигарки можна буде придбати лише у спеціалізованих магазинах, кількість яких буде скорочена у десять разів по всій країні — з 6 тисяч до 600. Крім того, у цигарках зменшать дозволену кількість нікотину.

«Тисячі людей проживуть більш довге та здорове життя, а система охорони здоров’я стане на 5 мільярдів доларів багатшою, адже не доведеться лікувати хвороби, які викликає куріння: численні види раку, інфаркти, інсульти та ампутації», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я Айша Верралл.

У МОЗ Нової Зеландії вважають, що боротьба з тютюном працює, цитує держслужбовицю The Guardian. Кількість курців упала до найнижчих показників за історію спостережень. Незважаючи на це, кількість «вейперів» зросла. Зараз цей показник складає 8,3% дорослого населення у 2022 році порівняно з 6,2% у 2021-му.