Нові елементи поповнили нематеріальну спадщину України

Обухівські рушники та донецькі голубці

14.12.2023

Здавна в Україні від покоління до покоління передаються народні звичаї, традиції й обряди, майстерність, знання та ремесла, аби зберегти історичні та культурні надбання. Вчора Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що до переліку внесли два нових елементи: обухівський «шитий» рушник та донецькі голубці з картоплею. Отже, наразі перелік нематеріальної спадщини України складається з 82 елементів.

Обухівський рушник

Унікальний «шитий» рушник зародився в місті Обухів на Київщині. Його особливістю є рельєфна вишивка з великим округлим орнаментом без гострих кутів та чергуванням опуклих швів. Зазвичай такі рушники вишивали бавовняними червоними нитками на натуральних лляних або конопляних тканинах. Ще одна особливість – малюнок вишивки. Найчастіше це виразне дерево життя — рослина з великим листям і цар-квіткою нагорі.

Читайте також: Etnodim випустив обмежену колекцію за мотивами робіт українських митців

Лемківські голубці з картоплею

Фото: МКІП

Лемківські голубці з картоплею потрапили до переліку з Донецького регіону. Ця страва з’явилася на Донеччині ще у п’ятдесятих роках минулого століття. Популяризували її депортовані поляками лемки-переселенці, що опинилися у селі Сонячне Волноваського району. Зазвичай голубці готували з картоплею та будь-яким м’ясним фаршем. А до Святої вечері замість фаршу у начинку додавали гриби зі смаженою цибулею.

Читайте також: Різдвяний штолен: смачні рецепти традиційної святкової випічки