Нові серіали Netflix. Що варте уваги

17.01.2021

Незважаючи на кінотеатральну кризу внаслідок пандемії коронавірусу COVID-19 у всьому світі, стрімінгові платформи не лише не збавляють обертів, а навпаки – завойовують все ширшу аудиторію і вкладають шалені кошти у кіновиробництво. Чим уже встиг порадувати Netflix у році, що почався, — читайте у цьому огляді

Netflix 2021: щотижня новий фільм

Цього тижня стрімінговий сервіс Netflix, який доступний також в Україні, заявив про плани випускати як мінімум один фільм або серіал на тиждень у 2021 році. Загалом протягом наступних 12 місяців на платформі вийде 70 оригінальних стрічок, серед яких 8 анімаційних.

«Ми починаємо 2021 рік із розмахом. У цьому році список здивує і порадує кіноманів з усього світу фільмами режисерів, відзначених нагородами, у тому числі Джейн Кемпіон — The Power of the Dog, Паоло Соррентіно — Hand of God і Адама Маккея — Donґt Look Up. Netflix буде представляти вам новий фільм щотижня за участю найвідоміших зірок» — повідомив Netflix і анонсував майбутні проекти у тизері.

На сьогоднішній день найуспішнішим серіалом за всю історію Netflix залишається 7-серійна стрічка про гросмейстерку-вундеркінда Елізабет Хармон «Королівський гамбіт», яку за перший місяць демонстрації на платформі подивилися біля 62 мільйонів глядачів. У рейтингу ТОП-10 за переглядами в Україні «Королівський гамбіт» тримався на першому місці з часу прем’єри фільму у кінці жовтня минулого року.

Тим часом у перші два тижні 2021 року на платформі вже вийшли два нових серіали, один з яких встиг опинитися на 2-му місці у рейтингу переглядів в Україні.

Ніколас Кейдж лається

5 січня на Netflix вийшов документальний серіал Історія лайливих слів / History of Swear Words, в якому Ніколас Кейд у компанії з лінгвістами, кінокритиками, експертами з етимології, лексикології та історії лається на чому світ стоїть.

Крім того, у серіалі з’являються відомі коміки та стендапери.

Сам Кейдж виступив у серіалі у ролі ведучого, який не лише безцеремонно використовує найпопулярнішу у США лайку, а й стібеться з самого себе, використовуючи як ілюстрацію епізоди з фільмів, у яких йому вже довелося застосувати обсценну лексику.

Серіал має 6 20-хвилинних серій, кожна з яких розкриває історію окремого лайливого слова, що існує в англійській мові: «fuck», «shit», «bitch», «dick», «pussy» і «damn».

Глядач дізнається, звідки пішло те чи інше слово, як воно змінювало своє значення і емоційне забарвлення протягом часу і як вплинуло на культуру. І, що також важливо, як лайливі слова впливають на нас зараз, бо, як сказав, у даному серіали кінокритик Елвіс Мітчелл: «Я думаю, що зараз є необхідність у лайливих словах більше, ніж коли-небудь раніше.» Головне, додам від себе, щоб ваша лайка була більше схожа на стібання, ніж на образу. Що і демонструє даний серіал.

«Люпен». Шляхетний розбійник

Прем’єра серіалу Люпен / Lupin відбулася 8 січня, а він уже встиг опинитися на 2-й сходинці у рейтингу ТОП-10 «Нетфліксу» за переглядами в Україні.

Історія, створена за серією книг французького письменника Моріса Леблана, перенесена у наш час. Роль головного героя і послідовника «шляхетного розбійника» виконує Омар Сі, який прославився роллю у фільмі «1+1».

Починається серіал досить пересічно: прибиральник-невдаха у Луврі явно був би не проти стати власником дорогоцінного кольє, яке виставлене у залі музею і готується до аукціону. Мрійливо кинувши оком на прозорий бокс, у якому зберігається коштовність, що раніше належала Марії-Антуанетті, прибиральник вирушає у своїх справах: зустрічається з колишньою дружиною, домовляється про зустріч із сином, потім вирушає у гості до лихварів, де отримує серію погроз і стусанів і ледь не прощається з життям, а потім стає зрозуміло, що все не так просто, і з цього моменту історія перестає бути передбачуваною, а кожну наступну серію неможливо відкласти на завтра.

Фільм характеризується не лише концентрацією хвацько закручених подій, але й очевидною романтизацією авантюризму, коли, незважаючи на те, що головний герой без проблем обводить кругом пальця і ворогів, і союзників, і глядачів,  він не викликає нічого, крім симпатії і співпереживання. Ті відчуття, помножені на атмосферний екстер’єр (а у даному випадку це Париж і відсутність будь-який комп’ютерних технологій), які зазвичай викликають у нас фільми про Шерлока Холмса і Еркюля Пуаро, у даному випадку ми даруємо їхньому антагоністу – грабіжнику і шахраю, і зовсім цьому не пручаємось.

«Люпен», тільки з’явившись на «Нетфліксі», вже став кращим серіалом 2021 року. І якщо згаданий вище «Королівський гамбіт» пробудив інтерес до шахів в усьому світі, то після «Люпена» чекаємо на підвищення попиту на історії Моріса Леблана про «злодія і джентльмена» Арсена Люпена, який почав свою історію 1905 року.

Перший сезон має 5 епізодів і non-finito. А значить чекаємо на 2-й сезон, який уже відзнятий. І пам’ятаймо, що Леблан залишив про Арсена Люпена близько 30 книжок.

Текст підготувала Надія Купріненко