Нові технології проти ВІЛ. Нідерландські науковці стверджують, що вірус можна видалити з клітин

21.03.2024

Група науковців із Університету Амстердама заявила, що вірус імунодефіциту можливо «вирізати» із вражених клітин завдяки технології Crispr. У 2020 році автори однієї з найбільш перспективних технологій редагування генів отримали за новий метод Нобелівську премію з хімії. Наразі команда із Амстердаму презентувала наукову роботу. Вона пов’язана з коригуванням клітин, вражених ВІЛ. Про це розповідає BBC.

Суть технології Crispr полягає в тому, що вона здатна розрізати ДНК з подальшим видаленням шкідливих частин. Проте на медичній конференції науковці зазначили, що це лише попередні результати і надалі необхідно продовжувати роботу у цьому напрямку та проводити ретельний аналіз.

«Потрібно буде набагато більше розробок, щоб продемонструвати як результати клітинних змін зможуть вплинути на людей з ВІЛ», — наголосив Доктор Джеймс Діксон, доцент технологій стовбурових клітин і генної терапії Університету Ноттінгема.

До речі, це не єдиний випадок, коли медики використовують технологію Crispr у лікуванні ВІЛ. Так американська компанія Excision BioTherapeutics застосувала новий метод у дослідженні з трьома добровольцями. Лікарі повідомили, що через 48 тижнів після медичного втручання у жодного з них не було виявлено серйозних побічних ефектів.

Проте ще один експерт із вірусів дослідницького центру в Лондоні вважає, що процес видалення вірусу з усіх вражених клітин може бути надзвичайно складним. І якщо ефективність нового методу буде доведена, для його рутинного застосування в медицині знадобиться ще багато років.

Читайте також: Київські медики намагаються попередити спалах кору

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram