Ще на початку грудня у МОЗ заявляли, що в Україні недостатній загальний імунітет проти кору, хоча відповідна вакцина залишається доступною. Зараз лікарі знов наголошують на тому, що не тільки в Києві, а й взагалі по всій країні може статися спалах, подібний до того, який стався в Україні у 2018 році. Про це повідомляє Офіційний портал Києва.
Наразі спостерігається зріст захворюваності у сусідніх країнах. У Румунії вже оголосили епідемію.
Читайте також: Як 29-річна незаміжня жінка взяла під опіку трьох маленьких дівчат
«Причиною спалахів кору є невакциновані діти. Захворювання розпочинається саме з них, а вже потім переходить до дорослих. Тож звертаюся насамперед до батьків. Просто зараз зв’яжіться з педіатром або сімейним лікарем, щоб пересвідчитися, чи вакцинована ваша дитина», – директорка Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Валентина Гінзбург.
Інфекціоністи вважають, що кір має циклічний характер, тому спалахи можуть траплятися кожні 5-6 років. Найкращим засобом захисту від кору, одного з найбільш заразних захворювань у світі, залишається вакцинація. Тим більше, що Київ забезпечений дієвою якісною вакциною, яка зберігається «за правилами з дотриманням усіх вимог до холодового ланцюга».
Останні новини
- Soft Power як важливий інструмент лідера: конструктивні комунікації для взаємовигідних рішень
- LATEXFAUNA та Бадоєв: колаборація року і звабливий концерт уже на підході
- SkyUp Airlines™ розпродасть за донати валізи на “Куражі”
- ГО «Дівчата» спільно з World Vision провели дослідження гендерно зумовленого насильства в умовах війни в Україні
- Афіша тижня: що подивитися, послухати та куди сходити 14-20 жовтня Новости на главной
Читайте також: Як розвинути увагу у дітей – 10 дієвих вправ
«Щеплення за календарем безкоштовні. Спеціального скринінгу напередодні вакцинації робити не потрібно. Якщо дитина має хронічне захворювання, це є не забороною, а прямим показом до вакцинації, адже саме такі малюки є групою особливого ризику щодо тяжкого перебігу хвороби. Щодо дорослих, то ті, хто не впевнений, чи був вакцинований, можуть здати спеціальний аналіз крові, а потім порадитися з лікарем щодо необхідності вакцинації», — роз’яснила Валентина Гінзбург.
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram