«Обережно, крихке!». У Львові відкрилася фотовиставка, присвячена маріупольським вітражам

Експозиція присвячена всім маріупольцям

14.02.2024

У львівському офісі платформи «Mariupol Reborn» анонсували фотопроєкт зі світлинами знакових вітражів Маріуполя. Журналіст і дослідник монументального мистецтва приморського міста Іван Станіславський встиг зробити їх до того, як історичні роботи були безповоротно знищені.

Автор фотографій дослідив, що будівлі, де були зроблені фото, зазнали руйнувань. Крім того, він розповів про те,що має підтвердження повністю знищених окремих робіт. Експозицію доповнили уламками справжнього вітражного скла, яке використовується в роботі майстрів

Маріупольські вітражі

Фото: facebook.com/mistoMarii

«Ці вітражі були в Маріуполі розташовані в будівлях громадського призначення, у закладах освіти, у палацах мистецтва. На жаль, деякі з них були замкнені в закинутих приміщеннях або ж у таких установах, де був лише режимний доступ. Тому вітражі Маріуполя залишалися не відомими широкому загалу, а мені доводилося туди проникати різними шляхами», – каже Іван Станіславський.

Маріупольські вітражі

Фото: facebook.com/mistoMarii

Читайте також: З любов’ю до Києва. У Флоренції відкрилася фотовиставка Массімо Лістрі

Виставку вітражів рідного міста автор готував давно і планував відкрити її в Маріуполі навесні 2022 року. Проте плани змінилися через повномасштабне вторгнення.

«Коли я почав цікавитися вітражами, то зрозумів, що про них дуже мало відомо, на відміну від мозаїк. Мозаїки якось перехопили цю першість, не знаю чому так сталося. А от про вітражі мало знали навіть ті люди, які ходили повз них щодня впродовж років. Вітражі стали для маріупольців якоюсь декорацією, до якої всі звикли», — поділився автор.

Відвідати виставку «Обережно Крихке!» можна до 10 березня, з 10:00 до 17:00, у Львові за адресою вулиця Ференца Ліста, 6.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram