ОБСЄ: Через війну в Україні зростає кількість випадків торгівлі людьми

11.01.2023

Від початку повномасштабної війни проти України різко зросла кількість випадків торгівлі людьми та сексуальних злочинів щодо українок. Про це заявила в інтерв’ю WELT генеральна секретарка Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Хельга Шмід.

«Від початку війни кількість онлайн-запитів сексуальних послуг і порнографічних зображень українських жінок і дітей зросли на 600%. Також значно збільшилася кількість випадків торгівлі вагітними жінками. Часто до цього причетна організована злочинність», — розповіла Хельга Шмід.

За її словами, жінок заманюють брехливими обіцянками в інтернеті, щодо них вчиняють насильство у приватних помешканнях у країнах, які їх приймають, або перехоплюють безпосередньо на кордоні торговці людьми під прикриттям.

Хельга Шмід зауважила, що через війну в Україні кількість випадків торгівлі людьми різко зростає у всьому світі. За оцінками ОБСЄ, наразі жертвами торгівлі людьми стають 25–27 мільйонів осіб на рік, і щороку лише 10 тисяч із цих випадків потрапляють у поле зору правоохоронних органів. А ідентифікувати вдається менше ніж 1% постраждалих. Тож злочинці здебільшого залишаються безкарними.

«Крім сексуальної експлуатації також зростає тенденція до примусових злочинів — жебракування та фіктивних шлюбів. За останні 15 років річний прибуток від торгівлі людьми зріс у п’ять разів і становить приблизно 150 мільярдів доларів на рік. Якби торгівля людьми була країною, вона б посідала 55-те місце у світі за рівнем економічного виробництва», — наголосила вона.

ОБСЄ проводить навчальні курси, на яких правоохоронні органи, неурядові організації та постраждалі навчаються одне в одного. Натепер організація спільно з Thomson Reuters проводить інформаційну кампанію «Будь у безпеці», розповідаючи людям перед перетином кордону про небезпеку та надаючи контакти гарячої лінії з боротьби та протидії торгівлі людьми.