Очільниця Міжнародного Комітету Червоного Хреста відвідає Москву

19.01.2023

Президентка Міжнародного Комітету Червоного Хреста Мір’яна Сполярич цього тижня приїде до Москви з робочим візитом. Голова організації проведе зустрічі з представниками влади РФ та російським Червоним Хрестом. Вона планує обговорити регулярний доступ співробітників МКЧХ до українських військовополонених. Про це повідомляє пресслужба Червоного Хреста.

«Безумовний пріоритет для президента Сполярич — зробити так, щоб делегати МКЧХ могли регулярно відвідувати військовополонених, і забезпечити останнім гуманне поводження відповідно до міжнародного гуманітарного права. Хоча МКЧХ вже відвідував військовополонених, що належать до обох сторін, він у терміновому порядку намагається отримати повний та регулярний доступ до всіх військовополонених, де б вони не знаходилися«, — наголошують в організації.

Там також зазначають, що Червоний Хрест і надалі готовий виступати у ролі «нейтрального посередника» при обміні військовополоненими та в інших сферах гуманітарної діяльності у разі, якщо буде запит сторін. Крім того, Мір’яна Сполярич планує обговорити у Москві не лише Україну, а й гуманітарну ситуацію в Афганістані, Сирії та Ефіопії.