Одна розмова з друзями на день поліпшує самопочуття – дослідження

18.02.2023

Дослідники Канзаського університету виявили, що принаймні одна розмова з другом може поліпшити самопочуття й знизити рівень стресу до кінця дня.

Про це пише Vice із посиланням на дослідження, опубліковане в Communication Research.

Дослідники проаналізували сім типів спілкування, які зазвичай трапляються в соціальних взаємодіях: короткі й змістовні розмови, жартівливе спілкування, прояв турботи, вислуховування, цінування інших і їхніх думок і щирі компліменти.

У дослідженні взяли участь понад 900 учасників. Кожному з них доручили взяти участь в одному із семи типів комунікації в певний день. Деякі спілкувалися онлайн або телефонували одне одному, але більшість розмовляли наживо. Наприкінці дня учасники повідомляли, наскільки добре чи погано вони себе почували, вимірюючи відчуття стресу, звʼязку з людиною, тривогу, благополуччя й відчуття самотності.

Результати показали, що будь-якого спілкування раз на день буде достатньо, щоб поліпшити самопочуття, зокрема зменшити відчуття стресу й самотності. Дослідники наголосили, що особисті розмови мали більший вплив, ніж спілкування онлайн. Однак спілкування в мережі теж приносить користь, зазначають вони.