Одна розмова з друзями на день поліпшує самопочуття – дослідження

Дослідники Канзаського університету виявили, що принаймні одна розмова з другом може поліпшити самопочуття й знизити рівень стресу до кінця дня.

Про це пише Vice із посиланням на дослідження, опубліковане в Communication Research.

Дослідники проаналізували сім типів спілкування, які зазвичай трапляються в соціальних взаємодіях: короткі й змістовні розмови, жартівливе спілкування, прояв турботи, вислуховування, цінування інших і їхніх думок і щирі компліменти.

У дослідженні взяли участь понад 900 учасників. Кожному з них доручили взяти участь в одному із семи типів комунікації в певний день. Деякі спілкувалися онлайн або телефонували одне одному, але більшість розмовляли наживо. Наприкінці дня учасники повідомляли, наскільки добре чи погано вони себе почували, вимірюючи відчуття стресу, звʼязку з людиною, тривогу, благополуччя й відчуття самотності.

Результати показали, що будь-якого спілкування раз на день буде достатньо, щоб поліпшити самопочуття, зокрема зменшити відчуття стресу й самотності. Дослідники наголосили, що особисті розмови мали більший вплив, ніж спілкування онлайн. Однак спілкування в мережі теж приносить користь, зазначають вони.

Боротьба за людей: які рішення працюють у 2026 році

8 липня 2026 року в Києві HR Wisdom Summit 2026 об’єднає HRD, CEO та керівників компаній для обговорення найгостріших викликів ринку праці. Учасники говоритимуть про утримання талантів, адаптацію ветеранів, нові моделі управління командами та розвиток навичок, необхідних бізнесу вже сьогодні.