Офіційно! Міністром оборони України став Рустем Умєров

06.09.2023

Верховна Рада призначила Рустема Умєрова на посаду міністра оборони України.

Про це народний депутат із парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі.

Зазначається, що за ухвалення відповідної постанови «Про призначення Умєрова Р.Е. на посаду міністра оборони України» (№10004) проголосували 338 парламентаріїв.

Читайте також: Олена Зеленська розповіла про мінуси бути дружиною президента: подробиці

Нагадаємо, що Верховна Рада 5 вересня звільнила Олексія Резнікова з посади міністра оборони, а Рустема Умєрова – з посади голови Фонду державного майна.

Пізніше Президент України Володимир Зеленський вніс до ВР подання про призначення Умєрова на посаду міністра оборони. Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони й розвідки підтримав це призначення.

Читайте також: Новою міністеркою культури та інформаційної політики може стати Юлія Федів: подробиці

Хто такий Рустем Умєров?

Рустем Умєров – український політик і бізнесмен кримськотатарського походження. Народний депутат ІХ скликання, обраний до Верховної Ради від політичної партії «Голос», упродовж 2019-2022 років. Під час роботи в парламенті активно лобіював законопроєкти щодо прав кримських татар, а також ініціював законодавчі акти й політичні заяви стосовно тимчасово окупованого Криму.

Читайте також: Парамедикиня Тайра стала героїнею документального серіалу на Netflix: трейлер

Одразу після початку повномасштабної війни Умєров увійшов до складу української делегації на переговорах із Російською Федерацією. Також він залучений до процесу перемовин щодо обміну полоненими. Зокрема, Умєров посприяв проведенню обміну полоненими у вересні 2022 року, коли Україні вдалося повернути 215 громадян, у тому числі захисників Маріуполя, серед яких були командири «Азову». З 7 вересня 2022 року він очолював Фонд державного майна.