Офорти художника Юрія Діденка виявилися серед інших робіт, вивезених росіянами після окупації Херсону. Викрадені роботи ідентифікували працівники Херсонського художнього музею. Про це вони розповіли на офіційній сторінці музею у Facebook.
“Рішення ще раз передивитися фрагмент світлини, на який потрапив список викрадених творів, не було марним. На фото, відзнятому 1 квітня 2023 року в Центральному музеї Тавриди під час підписання фейкового договору про зберігання вкраденого в Криму, потрапив і фрагмент папірця з цифрами. Очевидно, кримські музейники записали інвентарні номери робіт, які зберігаються на конкретній полиці”, — написали представники музею.

Раніше завдяки цьому списку вже вдалося впізнати десятки викрадених робіт. Тепер до їхнього переліку додалися офорти Юрія Діденка 1987 року. Художник-ілюстратор брав за основу своїх творів український фольклор і традиційні вірування. Зокрема, такі сюжети увійшли до циклу митця “Розповіді про українських чортів”. У них художник поєднує дійсність і фантастичні уявлення. Він майстерно створює індивідуальні образи для кожного зі своїх персонажів і «додає» до всього цього щедру «порцію» світлого гумору.
Наразі вдалося ідентифікувати такі офорти Юрія Діденка:
- “Відвідини”. Папір, кольоровий офорт
- “Ніч на Івана Купала”
- “Відьма”. З серії “Розповіді про українських чортів”
- “Кіт рукатий”. З серії “Розповіді про українських чортів”
- “Марення”. Папір, кольоровий офорт. З серії “Розповіді про українських чортів”
Вже відомо про 120 ідентифікованих творів мистецтва, вивезених з Херсонського художнього музею. Точне місце однієї з робіт не встановлено, інші 119 — у сімферопольському Центральному музеї Тавриди в окупованому Криму.
Читайте також: «Викрадене мистецтво». Херсонський музей відтворив картину, викрадену під час окупації
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram