Олег Сенцов отримав премію Ukrainian ID Awards 2018

Урочиста церемонія відбулася 21 жовтня 2019 року

 Олег Сенцов отримав премію Ukrainian ID Awards, лауреатом якої він став у липні 2018 року. Урочиста церемонія нагородження відбулася в Українському Домі 21 жовтня 2019 року.

Премія Ukrainian ID Awards, була заснована за ініціативи громадянського суспільства під егідою Фонду гуманітарного розвитку України у 2018 році та щороку вручається у Каневі на Тарасовій горі під час Міжнародного економіко-гуманітарного форуму Ukrainian ID.

Премію українському режисерові було присуджено за незламну силу у боротьбі за ідеали свободи.

«Олег Сенцов є людиною культури, українським кінорежисером, який став в усьому світі символом відчайдушної боротьби за пріоритетні цінності — свободу та громадянську гідність.

Ім’я першого лауреата премії Ukrainian ID Awards  офіційно було оголошено в Каневі 7  червня 2018 року. Саме тоді у російській в’язниці Олег Сенцов перебував на межі життя та смерті. Й тоді більше за все ми бажали особисто  Олегу,  живому й здоровому,  вручити цей Оскар Ukrainian ID за відданість принципам та гуманізацію суспільства», – наголосила Наталія Заболотна, засновниця Форуму Ukrainian ID, президент Фонду гуманітарного розвитку України.

Після отримання Ukrainian ID Awards Олег Сенцов провів годину відкритого діалогу на тему «Ідентифікація цінностей» з гостями церемонії та ЗМІ.

Під час заходу Ukrainian ID. Олег Сенцов вперше заявив про намір започаткувати громадське об’єднання чи фонд, який назве власним іменем , серед пріоритетних завдань якого буде виборювання прав і свобод, звільнення заручників та в’язнів Кремля, подвижницька культурна діяльність.

 Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист та письменник. Був активним учасником Євромайдану та громадянського спротиву анексії Криму Росією. У травні 2014 року Сенцов був викрадений працівниками ФСБ у Сімферополі та заарештований за звинуваченням у підготовці терористичного акту. У 2015 році російський суд визнав його винним і засудив до 20 років колонії суворого режиму. Численні міжнародні організації та громадські діячі визнали ув’язнення Олега Сенцова політичним і вимагали від російської влади звільнити його.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити з російських в’язниць 64 громадянина України, які були викрадені та засуджені за політичними мотивами. Голодування тривало 145 діб.

Олег Сенцов п`ять років перебував у російському полоні, майже полови цього часу знаходився у виправній колонії № 8 «Білий ведмідь» у російському місті Лабитнангі, розташованому за Північним полярним колом.

Міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID – незалежна діалогова платформа, створена Фондом гуманітарного розвитку України у 2018 році для провадження ефективного діалогу між суспільством і державою, світовими та українськими стейкхолдерами, візіонерами та opinion leaders.Головна меседж Форуму Ukrainian ID — лише за умов примноження якості людського капіталу, можливий сталий розвиток успішної економіки та держави в цілому.

 Ukrainian ID Awards – щорічна премія, яка присуджується за видатні досягнення і ефективні практики в ім’я процвітання та гуманізації людства. Лауреатами премії можуть стати громадяни та організації (крім політичних), що своєю діяльністю зробили значний внесок у відповідальний розвиток світу.

Автор статуетки нагороди Ukrainian ID Awards — відомий молодий харківський скульптор Сергій Шауліс.