Олег Скрипка відсвяткував свій день народження концертом з НАОНІ та анонсував проведення етнофестивалю “Країна Мрій” 

28.05.2024

Цими вихідними легенда українського року, композитор, мультиінструменталіст та провідник українського фольклору Олег Скрипка відсвяткував свій день народження великим концертом з Національним Академічним Оркестром Народних Інструментів України. До них приєдналися гурт ВВ, дитячий фольклорний ансамбль “ЗЕРНЯТКО” та театр-студія індійського народного танцю “НАКШАТРА”. Святкування відбувалося на найбільшій рок-сцені України у концертному залі Stereo Plaza.

Фанати музиканта занурилися у музично-історичну подорож. Олег Скрипка відіграв двогодинну програму в різнобарвних стилях – етно, бароко-рок, рок-н-рол, українські традиції, французький шансон та треки з індо-орієнтальними мотивами. Виступ став екскурсом у музичну творчість митця та включив пісні від кінця 1980-х років до нових хітів. 

Прозвучали улюблені одвічні бестселери “Весна”, “День народження”, “Танці”, “Країна Мрій”. У сонг-ліст також увійшла “У Клубі Рок” – перша у світі україномовна рок-пісня і перша рок-пісня, де звучить баян у виконанні Олега. Також слухачі почули український козак-блюз  “Катерина”, барокову “Шалену зірку”, японський в стилі хокку джепеніз-укро рок “Чіо Чіо Сан” і український етно блюз “Ой Ходить Сон”, від якого походить вся сучасна блюзова традиція й сучасна естрада. Вперше в новому звучанні з НАОНІ була виконана казково-фантазійна пісня “Диво” з альбому ВВ “Чудовий Світ” та езотерично-містична, написана ще в 1988 році у стилі сатсанг з вчителем “Розмова з Махатмою”.

Спеціальними гостями концерту стали колеги по сцені, музиканти-військовослужбовці та друзі Олега. Це Сергій “Фома” з гурту “Мандри”, Олександр Положинський, Євген Рогачевський – гітарист гурту ВВ, військовий, який повернувся з фронту пораненим і зараз перебуває на лікуванні, Тарас Компаніченко – кобзар, Шевченківський лауреат та Юрій Журавель – художник та лідер гурту “От Вінта”. Під акомпанемент НАОНІ музиканти разом заспівали марш Нової Армії «Зродились ми великої години».

Під час концерту Олег Скрипка анонсував проведення у червні першого Міжнародного Фестивалю етнічної музики “Країна Мрій”, якому цьогоріч виповнюється 20 років. Сьогодні “Країна Мрій” є найбільшим етнофестом та найдавнішим музичним фестивалем, що безперервно проходить в Україні з 2004 року. Ювілейний фестиваль відбудеться на території Національного Ботанічного саду ім. М.М. Гришка та триватиме три дні з 21 по 23 червня. 

Читайте також: Фестиваль «Країна мрій»

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram